PORADNIK

Jak wybrać odpowiedni materac dla nastolatka?

Dzieci rosną stosunkowo szybko, jednocześnie zmienia się ich sylwetka. Dlatego też istotna jest kwestia dobrania odpowiedniego materaca dla naszych pociech, który będzie gwarancją nie tylko prawidłowego, ale również zdrowego rozwoju. Jakie mogą być skutki nieprawidłowo dobranego materaca? Jaką twardość i rozmiar materaca należy wybrać? Czym powinien charakteryzować się idealny materac dla osoby nastoletniej? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.
Jakie mogą być skutki nieprawidłowo dobranego materaca?

Wybór odpowiedniego materaca ma bardzo duże znaczenie. Okazuje się, że jeśli będzie on dobrany w sposób nieprawidłowy, wówczas zwiększa się prawdopodobieństwo tego, że powstaną wady postawy. Co ważne, może to także spowodować różnorodne bólowe dolegliwości, jak i również dyskomfort podczas codziennego funkcjonowania. Warto pamiętać, że parametry takie, jak chociażby waga i wzrost zmieniają się szybko, dlatego też kluczowa jest odpowiednia trwałość i sztywność. Zdecydowanie najczęściej wybierane są egzemplarze z lateksowej i wysokoelastycznej pianki – jest to niemalże gwarancja prawidłowego ułożenia sylwetki. Do niewielkich łóżek warto wybrać materac 90×200 renomowanej marki Hilding Anders, który okaże się strzałem w dziesiątkę do niewielkich pomieszczeń. Sprawdź: https://sleepinghouse.pl/134-materace-90×200.

Jaką twardość i rozmiar materaca należy wybrać?

Skoro wiemy już, jakie skutki uboczne źle dobranego materaca możemy wyróżnić, warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tego, jak wybrać idealny model. Materac dla nastolatka w Pabianicach nie może być ani zbyt twardy, ani zbyt miękki. O ile jest to możliwe, jego długość powinna wynosić 200 cm, wówczas mamy pewność, że będzie odpowiedni przez dłuższy okres czasu, a jego wymiana nie będzie konieczna. Nie bez znaczenia jest także szerokość – jedna osoba potrzebuje około 60 cm w trakcie snu. W celu ułatwienia wyboru wiele przedsiębiorstw decyduje się na zaproponowanie klientom specjalnych materacy, które przeznaczone są właśnie dla nastolatków i młodzieży. Być może warto zapytać się o nie doradcy – niekiedy jest on w stanie pomóc nam w podjęciu optymalnej decyzji. Takie modele są w pełni bezpieczne dla pociech, jednocześnie gwarantują optymalne podparcia ciała w trakcie snu. Dodatkowo zapewnia optymalna regenerację fizyczną i psychiczną. Pamiętajmy o tym, że odpowiedni sen jest bardzo istotny, jeśli zależy nam na prawidłowym rozwoju.

 

Czym powinien charakteryzować się idealny materac dla osoby nastoletniej?

Trudno jest jednoznacznie wskazać, jaki materac dla nastolatka będzie najbardziej optymalny. Według specjalistów kluczowe jest dopasowanie do sylwetki. Tylko wtedy możemy zapewnić odpowiednie warunki snu, jednocześnie zadbamy o odpowiedni wzrost dziecka. Kolejnym kryterium jest pewne podparcie. Takowe zapewnia pianka wysokoelastyczna. Takie egzemplarze wyróżniają się ponadprzeciętną sprężystością i elastycznością, jednocześnie dopasowują się do naszej budowy ciała. Co godne podkreślenia – nie wywołują problematycznego uczucia otulenia, jak jest w przypadku modeli z termoelastyczną pianką. Niebagatelną rolę odgrywa twardość – materac nie może być bowiem zbyt twardy, w przeciwnym wypadku będzie zachowywał się podobnie do deski. Jednocześnie nie chcemy, aby pociecha zapadała się w zbyt miękki model.

 

(tekst partnerski)