FAKTY

Jak zabezpieczyć psa i własną kieszeń po wprowadzeniu zaostrzonych przepisów

Zajrzyj do Salonu Zoologicznego TATRAPET, unikniesz problemów z psem i płacenia kar.

Niedawno szczegółowo poinformowaliśmy o wprowadzeniu zaostrzonych przepisów, wymuszających większe zabezpieczenie naszych psów. Warto pamiętać o smyczy i kagańcu dla pupila, bo można zapłacić nawet 5.000 zł grzywny za narażenie bezpieczeństwa innych. Z kolei właścicielom grozi kara ograniczenia wolności lub nagana.

Zradykalizowane przepisy dotyczą nie tylko psów sklasyfikowanych jako rasy agresywne, które muszą być potwierdzone rodowodem. Jeżeli pies nie będzie należał do tzw. rasy agresywnej, grzywna wyniesie 1.000 złotych (nawet jeśli to kundelek). I nieważne, w jakim miejscu wyprowadzamy czworonoga – za puszczenie luzem psa w lesie, poza czynnościami związanymi z polowaniem, właściciel również może dostać grzywnę lub naganę. TUTAJ znajdziecie cały artykuł.

Jak zapobiec przykrym zdarzeniom?

Zadbajmy o to, aby nie narażać się na przykre konsekwencje. Powiecie – „wszystko pięknie, ale kaganiec to przecież istna katorga, a przynajmniej znaczne obniżenie komfortu zwierzęcia”. Zgoda – zawsze to ograniczanie swobody czworonoga, ale czasami można pogodzić mniej przyjemne z koniecznym.

Kagańce

Takim rozwiązaniem się plastikowe kagańce: – Są lekkie i przyjazne dla psa. Zabezpieczają przed niebezpieczeństwami, np. zbieraniu różnych rzeczy na spacerze bądź ugryzieniem – mówi Tomasz Gaca, kierownik sklepu TATRAPET w Pabianicach (ul. Traugutta 4 D) i konsultant d/s dietetyki zwierząt towarzyszących.

To nie koniec atutów. Taki ochraniacz nie powoduje otarć, jest trwały łatwo go wyczyścić, a co szczególnie istotne – zimą plastik nie wychładza się tak bardzo, jak metal. Ceny kagańców ze sztucznego tworzywa kształtują się od 14 zł do 32 zł w zależności od rozmiaru.

Linki

W Salonie Zoologicznym TATRAPET znajdziemy także linki, które znakomicie sprawdzają się do wspólnych spacerów po lesie. Mają po 5 lub 10 metrów długości. Są idealną alternatywą dla smyczy wszędzie tam, gdzie obowiązuje zakaz puszczania psów luzem. Bo co to za przyjemność dla pupila, kiedy może na krótkiej smyczy krążyć jedynie wokół nóg właściciela?

Na 10 metrowej lince pies już może się wybiegać. Linki zdają egzamin także na zwykłych spacerach w mieście, gdy mamy ciekawskiego żywotnego psa z tendencją do oddalania się. Ceny: 15 – 24 zł.

Breloki

Ledowym brelokiem z kolei oznakujemy psa po zmroku. – Ten prosty i niedrogi wynalazek (13,50 do 15,50 zł) jest szczególnie przydatny w okresie jesienno-zimowym. Zwiększa bezpieczeństwo zwierzaka i jego właściciela – usłyszeliśmy w pabianickim sklepie TATRAPET.

– Mamy jeszcze opaski LED świecące w ciemności, ładowane przez złącze USB. Duża opaska, dla średnich i dużych psów, jest aktualnie w promocji od 37 zł. Natomiast mała opaska (dla kotów i małych psów) kosztuje 42 zł. Istnieje możliwość skrócenia rozmiaru co 10 cm.

Adresówki

Zagubienie to dramat i dla właściciela, i dla psa. Bez specjalnej przywieszki twój zwierzak jest anonimowy, a po schwytaniu trafi do schroniska. Pomijając ogromny stres z tym związany, przy odbiorze będziemy musieli zapłacić za pobyt w psim bidulu.

Można tego uniknąć sprawiając pupilowi adresówkę. W Salonie Zoologicznym TATRAPET znajdziemy różne modele. Ich ceny rozpoczynają się od 5,50 zł, a za 15,50 można kupić adresówkę-łapkę z migającą diodą (posiada ją pies widoczny na zdjęciu głównym). Najdroższe są adresówki z elementami świetlnymi, najtańsze są metalowe zakręcane tulejki (5,50zł).

Tu zadbasz o bezpieczeństwo i nie tylko

W sklepie TATRAPET POLSKA zawsze można liczyć na fachową poradę dotyczącą żywienia, pielęgnacji i tresury.

Traugutta 4D
95-200 Pabianice
tel. (42) 215-17-90
e-mail: kontakt@tatrapet.pl

poniedziałek, wtorek, środa, piątek: 9.00 – 17.00
czwartek: 10.00 – 18.00
sobota: 10.00 – 14.00

Zajrzyj TUTAJ na stronę katalogową z asortymentem produktów marki TATRAPET.

TUTAJ przeczytacie, co pisaliśmy o ubrankach dla psów na chłodne, mroźne czy deszczowe dni. Nie wolno zapominać o łapach – powinny być zabezpieczone specjalną pastą ochronną (przed solą i chemicznymi specyfikami rozsypywanymi na jezdni i chodnikach).

 

 

art. promocyjny