KRUCHTA

Jan Paweł II i święta zakonnica jako przytulanki

W internetowych sklepach z dewocjonaliami pojawiły się maskotki przedstawiające świętych. To dobry pomysł na prezent dla dziecka?

Święci mogą towarzyszyć najmłodszym już od kołyski. I to w dosłownym sensie! Za około 150 zł można kupić ponad 40-centymetrową lalkę z tkaniny wypełnionej silikonowymi kuleczkami. “Przytulanka jest wyjątkowo miła w dotyku” – czytamy w jednej z internetowych hurtowni oferującej towar.

Na pomysł ręcznej produkcji sakralnych zabawek wpadła śląska fundacja “Ruah”, promująca wartości chrześcijańskie wśród dzieci. Można zaopatrzyć się nie tylko w św. Jana Pawła II i św. Faustynę, ale i św. Józefa, Antoniego, Franciszka czy św. Ritę i Teresę.

Producent informuje, że przytulanka to dobry pomysł na przykład na prezent z okazji chrztu. Można ją prać w pralce i prasować i stanie się ona dla dziecka realnym bohaterem. Do maskotki oferuje się “unikatową, wybraną przez Ciebie personalizację na stopie świętego i napisany w 1 os. życiorys świętego”.

Personalizacja oznacza np. dedykację.

W opisie produktu z wizerunkiem JP II czytamy także: Przytul Jana Pawła II i szerz dobro w swojej rodzinie!”.

Trzy dni temu o maskotkach poinformował portal Fakt24. Prezes Fundacji powiedziała dziennikarzom, że pomysł skonsultowała z Watykanem i przedstawicielami polskiego kościoła.