FAKTY

Japończycy zainwestują w Ksawerowie. Wyprodukują wyświetlacze do luksusowych aut

Jeszcze latem w Ksawerowie może rozpocząć się  budowa fabryki Nippon Seiki. Obecnie porządkowany jest teren.

Dziś w Starostwie Powiatowym  odbyło się  spotkanie  z przedstawicielami spółki Nippon Seiki Poland Sp. z o.o.  i  Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dotyczyło  ono projektu inwestycyjnego, zlokalizowanego w Ksawerowie na terenie ŁSSE. Chodzi o 5 hektarów w sąsiedztwie firmy Miele.

Minimalna kwota inwestycji to 80 mln zł, zatrudnienie znajdzie ok. 80 osób.  W gestii Starostwa leży wydanie pozwolenia na budowę. Obecnie na terenie trwają prace porządkowe. Po dawnym kombinacie ogrodniczym pozostało bowiem mnóstwo gruzu.

Informację o tym, że międzynarodowy producent wyświetlaczy Head-Up Display wybuduje pod Łodzią nową fabrykę  wiosną podał “Puls Biznesu”. W grę wchodziła lokalizacja w Czechach.

Wyświetlacze Head-Up Display (HUD) umożliwiają wyświetlanie najważniejszych informacji na szybie przed oczami kierowcy.

Koncern to Nippon Seiki to japońska firma działająca na rynku od 70 lat, zatrudniająca na całym świecie 15 tys. pracowników. W Polsce jest obecna od 2016 roku. Firma posiada w Gdańsku biuro projektowe.

(Fot. Starostwo Powiatowe)


2 komentarze do “Japończycy zainwestują w Ksawerowie. Wyprodukują wyświetlacze do luksusowych aut

  1. Będą Japończycy robić wyświetlacze do aut? Za Komuny, to w Polsce robiło się c a ł e samochody, od motocykli po czołgi, a nie tylko jeden mały kawałek samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *