FAKTY

Japońskie pompy ciepła w Ksawerowie. Premier: “Polska krajem o najmniejszych patologiach”

Premier Mateusz Morawiecki zainaugurował dziś w Ksawerowie inwestycję japońskiej  firmy Daikin. Ta wyprodukuje pompy ciepła na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

  Powstanie co najmniej 1,5 tys. miejsc pracy powstanie tutaj, w Ksawerowie pod Łodzią – mówił premier Mateusz Morawiecki. Dodał: -Firma Daikin ze swoimi najnowszymi produktami będzie tworzyła tutaj, w Polsce wysoko zaawansowane miejsca pracy.

Planowana wartość projektu to 1,5 mld zł.

Szef rządu podkreślił, że Polska jest atrakcyjna dla inwestorów, co potwierdzają “dane spływające do nas z różnych agencji z całego świata”. Wspomniał o skutecznym zwalczaniu mafii vatowskich.

Dziś Polska w ciągu sześciu-siedmiu lat, co wystarczy sprawdzić w źródłach Komisji Europejskiej, z kraju, który miał największe patologie podatkowe w Unii Europejskiej, stała się krajem o najmniejszych patologiach, luka VAT jest jedną z najniższych wśród krajów członkowskich – podkreślił.

Daikin to lider i producent takich urządzeń jak klimatyzacja, systemy ogrzewania, systemy, pompy ciepła oraz oczyszczone powietrze. Ta japońska firma z siedzibą w Osace prowadzi działalność w Japonii, Chinach, Australii, Stanach Zjednoczonych, Indiach, Azji Południowo-Wschodniej, Europie, na Bliskim Wschodzie, w Ameryce Łacińskiej i Afryce. Daikin Industries Ltd została założona w 1924 roku jako Osaka Kinzoku Kogyosho LP.
(Fot. czytelnik)