FAKTY

Jechał zdecydowanie za prędko na terenie zabudowanym

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety, wciąż wiele osób o tym zapomina i nie zdejmuje nogi z gazu. Tak było w przypadku kierowcy bmw, który przez Hutę Dłutowską jechał z prędkością 129 km/h.

Choć surowe przepisy dotyczące ruchu drogowego obowiązują od maja 2015 roku, to cały czas wielu kierowców rażąco przekracza prędkość w terenie zabudowanym. Stwarzając tym samym realne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

14 lipca br. policjanci pabianickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę bmw, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 79 km/h. W miejscu, gdzie dozwolona prędkość to maksymalnie 50 km/h, 28-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego jechał z prędkością 129 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali jego prawo jazdy na okres 3 miesięcy i nałożyli na niego mandat w wysokości 2500 złotych.

Kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

(Źródło: KPP Pabianice)