FAKTY

Jedna ze szkół nie protestuje, ale zastrajkowali uczniowie

Gimnazjalistom nie spodobał się brak solidarności w ich szkole.

Jedna z mam na Facebooku pochwaliła akcję uczniów z “wygaszanego” Gimnazjum nr 1 (obecnie SP nr 2). Dzieci na znak solidarności ze strajkującymi nauczycielami nie uczestniczą w zajęciach (SP 2 jako jedyna szkoła nie strajkuje). Pani Monika opublikowała kartkę z uczniowskim komunikatem (podobny napisały wszystkie klasy trzecie). Oto jego treść:

“Uczniowie klasy 3 b z powodu poczucia niesprawiedliwości wobec reszty powiatu (uczniowie w innych szkół są w domach) zorganizowali protest wobec braku solidarności kadry pedagogicznej w naszej szkole. Owy protest polega na braku uczestniczenia uczniów w lekcjach. 

Jako klasa, mamy nadzieję, że ten protest da do myślenia wszystkim tym, którzy negatywnie odpowiedzieli na strajk, a szczególnie tym, których głosy zadecydowały o niezorganizowaniu strajku w naszej szkole.

Dodatkowo ten protest jest dowodem na solidaryzację uczniów ze strajkującymi nauczycielami”.

Dyrektor Anna Bednarek-Kuropatwa twierdzi, że lekcje odbyły się we wszystkich klasach.

Ilu uczniów w nich uczestniczyło?

– Nie wiem. Nie mam przy sobie dziennika – usłyszeliśmy.

Czy nieobecni uczniowie mogą mieć nieprzyjemności z powodu buntu?

– Uczeń ma prawo do wyrażenia swojej opinii, a rodzic do usprawiedliwienia nieobecności – podkreśliła pani dyrektor.


6 komentarzy do “Jedna ze szkół nie protestuje, ale zastrajkowali uczniowie

  1. Nie wiem czy ktoś to już zauważył? Obecny strajk nauczycielek ( 95% feminizacji zawodu ) jest świetną lekcją Demokracji Bezpośredniej, wszak decyzję o przystąpieniu do strajku, Panie Nauczycielki podejmowały w referendach!
    Cała władza w ręce rad!-nauczycielskich! :-)))

  2. Brawo uczniowie! 🙂 Nie poszliście do szkoły i jeszcze dorobiliście do tego ideologię 🙂 Wykazaliście się odwagą i kreatywnością czyli cechami, które dyrektorka w tej szkole tępi ze wszystkich sił. Brawo 👍

  3. Debilizm nie zna limitu. Ten namawiający do strajku to jakiś margines społeczny, który ma problem z nauką. Wywalić i wpisać NN

  4. Niech te szczeniaki się uczą, a nie wtrącają do spraw dorosłych. Swoją drogą czuję tu między słowami wpływ jakiejś niedowartościowanej mamusi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *