FAKTY

Jedna ze szkół nie protestuje, ale zastrajkowali uczniowie

Gimnazjalistom nie spodobał się brak solidarności w ich szkole.

Jedna z mam na Facebooku pochwaliła akcję uczniów z “wygaszanego” Gimnazjum nr 1 (obecnie SP nr 2). Dzieci na znak solidarności ze strajkującymi nauczycielami nie uczestniczą w zajęciach (SP 2 jako jedyna szkoła nie strajkuje). Pani Monika opublikowała kartkę z uczniowskim komunikatem (podobny napisały wszystkie klasy trzecie). Oto jego treść:

“Uczniowie klasy 3 b z powodu poczucia niesprawiedliwości wobec reszty powiatu (uczniowie w innych szkół są w domach) zorganizowali protest wobec braku solidarności kadry pedagogicznej w naszej szkole. Owy protest polega na braku uczestniczenia uczniów w lekcjach. 

Jako klasa, mamy nadzieję, że ten protest da do myślenia wszystkim tym, którzy negatywnie odpowiedzieli na strajk, a szczególnie tym, których głosy zadecydowały o niezorganizowaniu strajku w naszej szkole.

Dodatkowo ten protest jest dowodem na solidaryzację uczniów ze strajkującymi nauczycielami”.

Dyrektor Anna Bednarek-Kuropatwa twierdzi, że lekcje odbyły się we wszystkich klasach.

Ilu uczniów w nich uczestniczyło?

– Nie wiem. Nie mam przy sobie dziennika – usłyszeliśmy.

Czy nieobecni uczniowie mogą mieć nieprzyjemności z powodu buntu?

– Uczeń ma prawo do wyrażenia swojej opinii, a rodzic do usprawiedliwienia nieobecności – podkreśliła pani dyrektor.


6 komentarzy do “Jedna ze szkół nie protestuje, ale zastrajkowali uczniowie

  1. Nie wiem czy ktoś to już zauważył? Obecny strajk nauczycielek ( 95% feminizacji zawodu ) jest świetną lekcją Demokracji Bezpośredniej, wszak decyzję o przystąpieniu do strajku, Panie Nauczycielki podejmowały w referendach!
    Cała władza w ręce rad!-nauczycielskich! :-)))

  2. Brawo uczniowie! 🙂 Nie poszliście do szkoły i jeszcze dorobiliście do tego ideologię 🙂 Wykazaliście się odwagą i kreatywnością czyli cechami, które dyrektorka w tej szkole tępi ze wszystkich sił. Brawo 👍

  3. Debilizm nie zna limitu. Ten namawiający do strajku to jakiś margines społeczny, który ma problem z nauką. Wywalić i wpisać NN

  4. Czy w ramach protestu klasa nie podejdzie do egzaminu gimnazjalnego. Jak strajk to na całego….

  5. Niech te szczeniaki się uczą, a nie wtrącają do spraw dorosłych. Swoją drogą czuję tu między słowami wpływ jakiejś niedowartościowanej mamusi.

Comments are closed.