FAKTY

Jest akt oskarżenia przeciwko byłemu prezydentowi

Używał zastrzeżonych znaków, teraz może iść do więzienia.

Po ponad roku od zatrzymania 58-letniego Pawła W. prokuratorzy wystosowali przeciwko niemu akt oskarżenia. Na sądowej ławie zasiądzie wraz z 45-letnim łodzianinem i 37-letnim mieszkańcem Konstantynowa.

Postawiono im zarzut z art. 305 ust. 1. prawa własności przemysłowej, który mówi: „Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

Śledczy nie rozszerzyli zarzutów na ust. 3 przepisu – jeśli okazałoby się, że było to ich stałe źródło dochodu, widełki ewentualnej kary zwiększają się od 6 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania mężczyzn doszło 9 czerwca 2017 roku. Podczas przeszukań znaleziono i zabezpieczono kilkadziesiąt tysięcy paczek od papierosów z nielegalnym oznaczeniem i matryce drukarskie (a także opakowania perfum). Więcej w policyjnym komunikacie TUTAJ.

Paweł W. funkcję wiceprezydenta Pabianic sprawował od 1994 do 1998 roku. W 1998 wszedł do rady miasta jako niezależny, wkrótce związał się z SLD (został członkiem zarządu spółki powiązanej z WFOŚ – Eko Regionu). Prezydentem był w latach 2001-2002 (w wyborach samorządowych w 2002 roku w drugiej turze przegrał z Janem Bernerem). Przez lata angażował się w działania pabianickiego hufca ZHP. Po odejściu z polityki zajął się biznesem jako właściciel jednej z firm drukarskich w Pabianicach.


7 komentarzy do “Jest akt oskarżenia przeciwko byłemu prezydentowi

  1. Rzeczywiście ten człowiek robi sobie żarty z sądu. Ciekawe jakim wyrokiem zakończy się ta sprawa?

  2. Być może za nie długo przeczytramy, że ,,Grzegorz M. pełniący funkcje prezydenta w latach 2014-2018, został aresztowany za korupcję w związku z rowerem publicznym” :xD. Pabianice to nie Łódź, budżet mamy mniejszy a wydatki duże. rower publiczny potrzebny nam jak pięść do nosa.

    1. Tak według Ciebie Pabianice to dziura i niech tak zostanie. Żenada jak czyta się takie wypowiedzi.

  3. Pan prezydent winien przy tak kosztownych inwestycjach, jak rower publiczny za 17 milionów, pytać się nas pabianiczan w referendum.gdyby to było budownictwo mieszkaniowe to miałoby to sens, ale teraz nie ma, nie na rower publiczny od wiosny do jesieni, nie za takie pieniądze.

Comments are closed.