FAKTY

Jest pierwsza apteka w mieście, która wykona testy antygenowe

Od 27 stycznia jest możliwość bezpłatnego sprawdzenia w aptece, czy jest się zakażonym koronawirusem. W Pabianicach od piątku – 4 lutego. Do realizacji tego zadania przygotowuje się właśnie apteka z ul. Torowej.

Na mapce aptek, gdzie można zrobić test antygenowy, pojawiła się pierwsza pabianicka apteka. Chętni mogą skorzystać z diagnostyki w aptece “Na Zatorzu” już od najbliższego piątku.

Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku: 19.00-21.00, soboty: 15.00- 17.00.

-Zostały tak ustalone, aby zainteresowani testami nie spotykali się z pacjentami przychodzącymi po leki – usłyszeliśmy.

Aby apteka mogła robić testy, musi mieć odpowiednie warunki lokalowe. Dlatego placówka na Torowej zainwestowała w remont sąsiedniego pomieszczenia – z osobnym wejściem. Będzie ono regularnie wietrzone i dezynfekowane.

Inne wymagania, jakie ma spełnić apteka podczas przeprowadzania testów diagnostycznych, to zabezpieczenie pracownika w odpowiedni sprzęt ochrony osobistej tj. jednorazowe fartuchy ochronne, rękawiczki, środki dezynfekujące czy maseczki ochronne.

Sprawdź, gdzie wykonasz szybki test antygenowy (apteki – pod mobilnymi punktami wymazu)

Na test antygenowy nie potrzeba skierowania. Nie będzie ograniczenia liczby testów, które mogą być wykonane u jednej osoby. Farmaceuta pobierze  wymaz z nosogardzieli, wykona test i umieści wynik w systemie, czyli zobaczycie go na swoim Internetowym Koncie Pacjenta i w aplikacji mojeIKP.

Minimum 2 godziny przed badaniem:

-nie spożywaj posiłków
-nie pij
-nie żuj gumy
-nie płucz jamy ustnej i nosa
-nie myj zębów
-nie przyjmuj leków
-nie pal papierosów

 

Tagi: