FAKTY KOMUNIKACJA

Jest wykonawca modernizacji linii 43. Kiedy powróci tramwaj?

Konsorcjum firm z Łodzi: Przedsiębiorstwa Drogowo-Budowlanego „Kemy” i Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, wyremontuje linię tramwajową 43.

Modernizacja obu odcinków, konstantynowskiego i łódzkiego, pochłonie 80.632.806, 21 zł. Prace w granicach Konstantynowa Ł. to wydatek 24.318.277,11 zł.
– Bardzo cieszymy się, że wykonawca jest już wybrany i że wkrótce, wspólnie z Łodzią, rozpoczniemy tę tak ważną dla nas wszystkich inwestycję – nie ukrywa burmistrz Robert Jakubowski.

Linię zamknięto w 2019 roku z powodu jej krytycznego stanu technicznego. Tramwaj ma powrócić w 2023 roku. Wykonawca na realizację zadania ma – od momentu podpisania umowy – 16 miesięcy.

Przypomnijmy – porozumienie w sprawie gruntownej modernizacji linii miasta Łódź i Konstantynów zawarły w sierpniu ub. roku. Nowe torowisko i trakcja mają powstać wzdłuż ul. Konstantynowskiej (od ul. Krakowskiej do ul. Przygranicznej w Łodzi) aż do pl. Wolności w Konstantynowie Łódzkim. Samorządy wspólnie przeprowadziły procedurę zamówienia publicznego oraz uzgodnią treść umowy na realizację linii w trybie zaprojektuj i wybuduj.

Konstantynów a Pabianice

MPK Łódź ma jako członek konsorcjum podpisać umowę na remont konstantynowskiej linii. Tymczasem na tej samej zasadzie jest zaangażowane w remont linii 41. Czy praca za miedzą nie spowoduje czasem jeszcze większego poślizgu w modernizacji naszej linii, która miała być oddana do użytku w ubiegłym roku?

Rafał Sąciński, prezes spółki Progreg Infracity, lidera konsorcjum przeprowadzającego remont linii 41, mówi, żeby się tego nie obawiać. Jak informuje, obecny termin oddania do użytku naszej linii to 5 czerwca 2022 roku.

– Zanim zostanie opracowany projekt dla Konstantynowa, co zajmie jakieś pół roku, w Pabianicach zakończą się prace, a zresztą MPK Łódź swój zakres praktycznie zakończył – uspokaja prezes Sąciński.

(Fot. FB/Konstantynów Łódzki)

Tramwaj wróci na trasę z Łodzi do Konstantynowa Łódzkiego

Tagi: