KOMUNIKACJA

Jutro (czwartek) poważne utrudnienia na A1. Jak jechać?

W związku z koniecznością usunięcia słupa energetycznego z pasa rozdziału na 342 kilometrze autostrady A1, między węzłami Piotrków Trybunalski Zachód i Tuszyn, jutro w godzinach od 8.00 do 16.00 należy spodziewać się poważnych utrudnień.

Przeprowadzenie prac będzie się wiązało z koniecznością wyłączenia pasów: szybkiego i środkowego na obu jezdniach autostrady: zarówno w kierunku Katowic, jak i Łodzi. Jazda będzie więc możliwa tylko jednym pasem – wolnym.

Aby ominąć miejsce prac, należy: jadąc od strony Katowic na węźle Piotrków Trybunalski Zachód kierować się w stronę Warszawy, po czym po dojechaniu do węzła Piotrków Trybunalski Północ, skręcić na DK12/91 w stronę Łodzi. Na autostradę będzie można ponownie wjechać na węźle Tuszyn i kontynuować jazdę w kierunku Łodzi. Analogicznie w przeciwnym kierunku. (Na węźle Tuszyn zjeżdżamy na DK12/91 kierując się na Piotrków Trybunalski, po dojechaniu do węzła Piotrków Trybunalski Północ należy skręcić na S8 w stronę Wrocławia, po czym na węźle Piotrków Trybunalski Zachód powrócić na autostradę A1 w kierunku Katowic).

W dniu prowadzonych prac dla kierowców dodatkowo wyświetlane będą komunikaty na tablicach zmiennej treści.

GDDKiA zachęcamy do rozważenia wyboru alternatywnej trasy podróży.