FAKTY KOMUNIKACJA

Jutro kolejne zamknięcie i otwarcie dróg. Zmiany w komunikacji

Jutro (poniedziałek, 27 czerwca) w związku z postępującymi pracami budowlanymi przy przebudowie układu torowo-drogowego, otwarty dla ruchu zostanie odcinek ulicy Warszawskiej od ul. 3 Maja do ul. Sikorskiego. Jednocześnie zamknięta zostanie ul. Warszawska na odcinku od ul. Szewskiej do ul. Konstantynowskiej wraz ze skrzyżowaniami z tymi ulicami.

-Przejazd tym odcinkiem będzie odbywał się po warstwie wiążącej asfaltu. Ostatnia warstwa – ścieralna – będzie rozkładana na końcowym etapie kontraktu – uświadamia Małgorzata Wilczek, kierownik działu przygotowania i realizacji inwestycji w Progreg Infracity.

 Do czasu pełnego zakończenia inwestycji, ruch po ulicy Warszawskiej będzie odbywał się według tymczasowej organizacji ruchu – z ograniczeniem prędkości do 30 km/h oraz z obowiązującymi nadal zakazami zatrzymywania się.

Jednocześnie zamknięta zostanie ul. Warszawska na odcinku od ul. Szewskiej do ul. Konstantynowskiej wraz ze skrzyżowaniami z tymi ulicami. Udostępniony będzie pas do skrętu w prawo z ul. Warszawskiej w ul. Konstantynowską, który będzie przeznaczony dla ruchu autobusów i taksówek w obu kierunkach. Pozostałe pojazdy nie będą się mogły poruszać przez przebudowywane skrzyżowanie.

Zakres przebudowy skrzyżowania ulic Warszawskiej i Konstantynowskiej jest znaczny i obejmie m.in.: przebudowę układu torowo-drogowego, przebudowę magistrali wodociągowej fi500 oraz wodociągu fi200, wykonanie prac przy pozostałej infrastrukturze podziemnej oraz budowę nowego oświetlenia ulicznego.

Wykonawca zaplanował rozpoczęcie prac na skrzyżowaniu równo z początkiem wakacji, kiedy to ruch drogowy jest wyraźnie mniejszy. W związku z zamknięciem skrzyżowań wyznaczony został objazd dla samochodów ulicami 3 Maja, Warszawską do ul. Sikorskiego, zaś na ulicy Szewskiej i Bóźnicznej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. Na zamkniętym odcinku dopuszczone będą wyłącznie wjazdy docelowe do posesji przy prędkości ograniczonej do 30 km/h.

Zmienią się trasy autobusów linii 3, 4 i 6 oraz weekendowych kursów linii D – w obydwu kierunkach będą przejeżdżały ulicami 20 Stycznia, 3 Maja, Warszawską i Konstantynowską. Zawieszony zostanie przystanek autobusowy Skargi / 20 Stycznia, w zamian uruchomiony będzie przystanek tymczasowy zlokalizowany na ul. 20 Stycznia za ul. Piotra Skargi.

Szczegóły dotyczące rozkładów jazdy TUTAJ