KOMUNIKACJA

Jutro początek budowy ścieżki rowerowej w mieście. Gdzie?

Jutro ruszy budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Kopernika, od Brackiej do Piotra Skargi. To liczący 450 metrów fragment dłuższego odcinka, który dojdzie do ul. Grota Roweckiego. Drogi będą miały nawierzchnię asfaltową. Trwają przygotowania do kolejnych etapów budowy.

Całe przedsięwzięcie obejmuje zaprojektowanie i wybudowanie 13 km dróg rowerowych w ramach projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej”, współfinansowanego ze środków unijnych i budżetu państwa. Dotyczy ulic: Łaska, Wiejska na odcinku od Miodowej do Skrajnej, ul. Skośna oraz wzdłuż projektowanej ul. Popiełuszki (przedłużenie ulicy Świetlickiego) – od Wiejskiej do Jutrzkowickiej wraz z odgałęzieniem w Targową, ul. Partyzancka na odcinku od Sikorskiego do Widzewskiej, ul. Bugaj i Kopernika na odcinku od Grota Roweckiego do Skargi oraz ul. 20 Stycznia na odcinku od Grota Roweckiego do Rydzyńskiej, ul. Wiejska na odcinku od Jana Pawła II do Łaskiej, ul. Jana Pawła II na odcinku od Wiejskiej do Świętokrzyskiej, ul. Targowa na odcinku od Jana Pawła II do Orlej, ul. Śniadeckiego, ul. Szarych Szeregów, ul. Moniuszki na odcinku od Wiejskiej do Śniadeckiego.

Wykonawcą jest Zakład Remontowo-Drogowy Sp. z o.o. Sp.k z Łodzi. Ponadto inwestycja obejmuje ustawienie infrastruktury rowerowej, doświetlenie 29 przejść dla pieszych wraz z przejazdami rowerowymi, a także budowę oświetlenia drogi dla rowerów wzdłuż ul. Wiejskiej na odcinku od Miodowej do Skrajnej i na ul. Skośnej.