FAKTY

Jutro powstanie serce z donic. Weź udział w akcji “Chryzantemy dla Bohaterów”

Kwiaty będzie mógł wziąć ze sobą każdy mieszkaniec i wręczyć je jako dowód solidarności i wsparcia.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła możliwość odbioru chryzantem, które nie zostały sprzedane przez przedsiębiorców. Są one odkupywane i przekazywane m.in. do organizacji pozarządowych. Kwiaty wykorzystuje m.in. grupa wolontarystyczną “Agrafka” w ramach akcji „Chryzantemy dla Bohaterów”
Chcąc docenić pracę służb wspierających ludzi w pandemii, 13 i 14 listopada układamy donice z kwiatami przy pabianickim szpitalu, Domu Pomocy Społecznej, Straży Miejskiej oraz siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – mówi Justyna Marczyńska  – koordynatorka akcji. I dodaje: -Wierzymy, że ludzie wychodzący ze swojej pracy zabiorą ze sobą bukiet tych pięknych i kolorowych kwiatów o wspaniałym zapachu i poczują, że ich działania są wartościowe i przez nas doceniane.

W transporcie kwiatów pomaga Fundacja „My kochamy Pabianice”.

Akcja zostanie podsumowana jutro, 14 listopada o godz. 13.30.  Wtedy przed Urzędem Miejskim w Pabianicach powstanie serce z donic. W jego środku znajdzie się hasło „Każdy z nas może stać się bohaterem”.

Kwiaty będzie mógł wziąć ze sobą każdy mieszkaniec naszego miasta i wręczyć je jako dowód solidarności i wsparcia. Przesłaniem inicjatywy jest bowiem uświadomienie, że każdy może być bohaterem.

Teraz bardzo ważna jest wzajemna pomoc: zrobienie zakupów starszej sąsiadce, rozmowa z samotnie mieszkającym człowiekiem, wyprowadzenie psa znajomego i przede wszystkim przestrzeganie zasad higieny osobistej – tłumaczy Agnieszka Jaksa, koordynatorka “Agrafki”