FAKTY KOMUNIKACJA

Jutro zamkną ulicę Podmiejską

Na finiszu jest budowa krańcówki autobusowej.

Jutro (20 maja) układana będzie warstwa ścieralna, w związku z tym – jak poinformował wykonawca – od godz. 8.00 do 18.00 ulica Podmiejska zamknięta zostanie na odcinku 100 m (pomiędzy posesjami nr 31 a 25) i wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Dojazd do posesji nr 1-25 jest od strony ul. Pabianickiej, ul. Mickiewicza i ul. Karniszewickiej, dojazd do posesji nr 31 i wyższych numerów jest od strony ul. Nowej (Chechło I).

Prace rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku – w pierwszej kolejności zlikwidowany został istniejący rów melioracyjny pośrodku działki i wybudowany nowy kanał deszczowy. Roboty wznowiono w styczniu.

Urządzenie krańcówki autobusów przy Podmiejskiej obejmie docelowo plac manewrowy dla autobusów, ustawienie wiat przystankowych dla wsiadających i wysiadających, wiaty rowerowej, kontenera socjalnego dla kierowców, oświetlenie i urządzenie terenu wokół. Bliżej do autobusu będą mieli mieszkańcy ul. Podmiejskiej i ulic prostopadłych położonych w Pabianicach i Chechle I. Trasa autobusów linii „2″ wydłuży się od istniejącej pętli przy ul. Karniszewickiej o około 700 metrów. Przystanki pośrednie będą na ul. Podmiejskiej przy Makowej (w stronę nowej krańcówki) i Niskiej (w kierunku centrum, przy sklepie).

Koszt inwestycji to 3,3 mln zł. Stanowi ona część projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”.