FAKTY

Już można zamknąć magazyn darów dla Ukrainy. Hala wraca

  • Magazyn centralny darów dla Ukrainy w hali przy ul. Orlej będzie działać do 10 czerwca.
  • Zbiórkę i wydawanie darów w dalszym ciągu prowadzą organizacje pozarządowe, a koordynuje Forum Organizacji Pozarządowych przy ul. Stary Rynek 4 (Cech Rzemiosł Różnych).
  • Hala przy ul. Orlej wraca do użytku sportowego.

Po 24 lutego ruszyły zbiórki pomocowe prowadzone przez organizacje pozarządowe w Pabianicach. Ponieważ darów przybywało, a skala potrzeb rosła, 7 marca miasto zdecydowało uruchomić magazyn centralny w hali sportowej przy ul. Orlej. Trafiał tam m.in. transport z pomocą humanitarną z zagranicy oraz rzeczy ze zbiórek prowadzonych w organizacjach pozarządowych, szkołach, firmach lub prywatnie. 40 posegregowanych palet z darami z magazynu przy Orlej zostało przekazanych do dyspozycji wojewody łódzkiego. Uchodźcy mogli bezpłatnie zaopatrzyć się m.in. w odzież, żywność, środki czystości i wiele innych. Na początku po pomoc przychodziło po kilkaset osób dziennie, pracowało kilkudziesięciu wolontariuszy.

Obecnie darów i potrzebujących nie ma na tyle dużo, żeby zajmować tak pojemne miejsce jak hala sportowa, dlatego od 10 czerwca wraca ona do dyspozycji szkoły i klubów na zajęcia sportowe – mówi Aneta Klimek, rzecznik prezydenta Pabianic

To, co pozostanie po zamknięciu magazynu, zostanie przekazane do innych punktów wydawania darów, do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej lub pozarządowych instytucji pomocowych.

Dary nadal można przynosić do siedziby Forum Organizacji Pozarządowych w Cechu Rzemiosł Różnych przy ul. Stary Rynek 4 w godz. 7.00 – 15.00. Działa punkt adaptacyjny dla dzieci z Ukrainy (gry, zabawy, pomoc) w siedzibie Teen Challenge Pabianice przy ul. Moniuszki 19 w czwartki godz. 15.00 – 19.00. MCPS wypłaca jednorazowe świadczenia pieniężne dla obywateli Ukrainy i świadczenia w ramach pomocy społecznej.

Tagi: