FAKTY

Kaczyński docenił Ciebiadę. Działacz został pełnomocnikiem nowego okręgu PiS

Wczoraj obradował Komitet Polityczny PiS. Organ ten zatwierdził zmiany w strukturach partii. Zamiast działających 41 są 94. Pełnomocnikiem Okręgowym Powiatu Pabianickiego, Zgierskiego oraz Łaskiego został Krzysztof Ciebiada.

Powstałe struktury odpowiadają tym, które obowiązują w wyborach do Senatu. Powołany na nowe partyjne stanowisko pochwalił się dziś rano nominacją na FB. “Dziękuję za zaufanie, Panu Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu a także Komitetowi Politycznemu Prawa i Sprawiedliwości. Jest to ważne i odpowiedzialne zadanie, mam nadzieje, że spełnię Wasze oczekiwania. Tymczasem czeka Nas ciężka praca, która z pewnością przyniesie efekty ” napisał.

Rzecznik PiS Radosław Fogiel powiedział dziennikarzom, że reforma struktur PiS ma na celu “lepsze przygotowanie ugrupowania do nadchodzących wyzwań”.
 – Chcemy być skuteczniejsi i bardziej dynamiczni, by zwyciężyć w przyszłorocznych wyborach. Polska tego potrzebuje – mamy dobry rząd, który sprawdza się w trudnych czasach i warto, by tak pozostało – zaznaczył.
Krzysztof Ciebiada to konkurent Grzegorza Mackiewicza w walce o fotel prezydenta Pabianic, członek Rady Politycznej PiS i Rady Programowej Radia Łódź. Był wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Łódzkiego, zatrudniono go w PGE. Ślubowanie poselskie złożył w czerwcu 2019 roku. Został posłem “z automatu”, kilka miesięcy później nie udało mu się uzyskać reelekcji.