KRUCHTA

Kameralna I Komunia w czasach COVID-19. To możliwe

Kilka dni temu  pięcioro dzieci przyjęło sakrament w Ksawerowie.  W czerwcu i po wakacjach dzieci przystąpią do komunii w turach.

W minioną niedzielę w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie odbyła się Pierwsza Komunia Święta.  Sakrament przyjęło pięcioro dzieci: trzech chłopców i dwie dziewczynki: Weronika, Klaudia, Maciej, Oskar i Aleksander.

Na parafialnym FB można przeczytać: “Była to zupełnie inna uroczystość, jak te w minionych latach. Bez szumu i hałasu, bez wzajemnego oglądania strojów, bez kamer, w wielkim skupieniu i ciszy dzieci usiadły na ładnie przystrojonych krzesłach, w odległościach zgodnych z przepisami. Do kościoła przybyli rodzice także rodzice chrzestni i najbliższa rodzina. Na twarzach dzieci widać było wielki Boży pokój, radość i oczekiwanie na przyjście Pana. Atmosfera modlitwy i skupienia panowała w całym kościele”.

Dzieci z naszego dekanatu będą po zniesieniu powierzchniowych limitów w kościołach i tak przystąpią do I Komunii w mniejszych niż zazwyczaj grupach. Chodzi o zachowanie bezpieczeństwa, czyli m.in. wymaganych odległości. Parafie wyznaczają różne terminy i godziny uroczystości.

 

Fot. Kadr Foto Video/ tel. 501-319-545