FAKTY

Kamienica straszy

Wybite szyby, odpadający tynk i „latające” butle.

Budynek przy ul. Kolbego 1 to ścisłe centrum miasta. Od strony ulicy Zamkowej działalność prowadzą tu trzy sklepy, od strony SDH jest budka z kurczakami, a od strony mieszkalnej…: – Cała kamienica jest odrapana, tynk się sypie, wszystko zlatuje na głowy i podwórko. Dopiero jak zalało nam komórki, zamoczyło węgiel i drzewo, to naprawili dach – żali się lokatorka.

Mieszkańcy „komunałki” (teren ROM 2) mają długi w ZGM. – W ciągu ostatniego roku wielokrotnie naprawialiśmy drzwi wejściowe do budynku i wstawialiśmy szyby na klatce schodowej. Dach kamienicy i komórek pokryliśmy papą, dodatkowo naprawialiśmy konstrukcję dachu na budynku komórek – wylicza administrator Magdalena Kubańczyk

ZGM nie chce ujawnić dochodów, jakie czerpie z wynajmu powierzchni sklepom i ściany, na której zawieszona jest świetlna tablica reklamowa. Mieszkanka, która zgłosiła się do nas, zdaje sobie sprawę z zadłużenia kamienicy, jednak podkreśla, że nie wszyscy to margines: – Są tutaj awantury, wybijane szyby, ale niektórzy chcą żyć jak ludzie. A jak tu żyć, jak w pralni odłączono prąd, jedziemy na butlach gazowych, a dwóch mieszkańców wciąż nie ma wody?

Ostatni raz na Kolbego 1 wybito szyby właśnie butlą. Pod koniec lipca agresywny 43-latek wyrzucił z okna 11-kilogramową sztukę, interweniowała policja i straż pożarna.

– Kamienica jest w opłakanym stanie. Władze powinny coś z tym zrobić – budynek znajduje się w centrum miasta. Dla nich liczy się, że od Zamkowej jakoś wygląda, a lokatorów mają gdzieś   – dodaje pabianiczanka.


Jeden komentarz do “Kamienica straszy

 1. Centrum Pabianic.
  1. Bunkier ociekający brudną łuską, pardon, SDH “Trzy Korony”. Paskuda rodem z PRL-u.
  2. Obleśne budy z fast-foodem.
  3. Szalet miejski.
  4. Cudowna kamienica przy ul. Kolbego.
  5. Puste, niezabudowane place (Kolbego, Kilińskiego).

  Chyba tylko Kaufland i Straż Pożarna “ratują” honor głównego skrzyżowania. Bo i to, jak “skwer Niczego” wygląda to każdy wie.
  Halo, czy mamy jakiegoś zarządcę w tym mieście? Ja wiem, SDH to teren Społem, no ale… chyba można coś z tym zrobić? Umyć, pomalować, zdjąć łuskę? Ogarnąć kamienice, posadzić kwiaty? Centrum to nie tylko ulica Zamkowa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *