FAKTY

Kampania antyaborcyjna w mieście. Maleńkie stopki na billboardach

Zadaniem Fundacji Nasze Dzieci – Edukacja, Zdrowie, Wiara jest wspieranie macierzyństwa oraz ochrony życia nienarodzonych od momentu poczęcia.

Niedawno pisaliśmy o zbieraniu w mieście podpisów pod projektem ustawy Legalna aborcja. Bez kompromisów. Aktywistki i aktywiści rozdawali  też pabianiczankom przypinki promujące feminizm i siłę kobiet oraz bileciki, informujące o tym, gdzie mogą udać się, gdy potrzebują aborcji.

Projekt ustawy zakłada m.in., że: “każda osoba w ciąży ma prawo do świadczenia opieki zdrowotnej w postaci przerwania
ciąży do końca 12. tygodnia jej trwania”.

Odpowiedzią na taką propozycję są billboardy ze stópkami dziecka na etapie rozwoju płodowego z hasłem: “Mam 11 tygodni”. Widoczny na zdjęciu afisz wisi na kamienicy przy ul. Łaskiej.

Za akcją pro-life stoi śląska Fundacji Nasze Dzieci – Edukacja, Zdrowie, Wiara. Jednym z jej podstawowych zadań  jest wspieranie macierzyństwa oraz ochrony życia nienarodzonych od momentu poczęcia dziecka. “Udzielamy wsparcia kobietom m.in. w ich pracy, już na etapie ciąży, by mogły realizować się nie tylko na gruncie zawodowym, ale także rodzinnym: czytamy na stronie internetowej.

Billboardy tej fundacji (z grafiką przedstawiającą dziecko w łonie-sercu) zawisły w wielu miastach Polski po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego, stwierdzającego, że przepis zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiej i nieodwracalnej wady płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodny z konstytucją. Na niektórych był napis: “hospicja perinatalne“. Działacze pro-life informują:  „Jesteśmy po to, żeby świadoma decyzja rodziców o urodzeniu dziecka obciążonego poważną chorobą, okazała się dla nich najsłuszniejszą decyzją w ich życiu”.

Prezesem Fundacji Nasze Dzieci – Edukacja, Zdrowie, Wiara jest Mateusz Kłosek, właściciel firmy Eko-Okna w Kornicach. To jeden  z czołowych producentów stolarki okienno-drzwiowej w Europie. Firma zatrudnia kilka tysięcy osób. W 2020 roku spółka znalazła się w rankingu 100 Największych Polskich Firm Prywatnych i otrzymała nagrodę “Diament Forbesa”.

Kłosek sfinansował m.in. budowę klasztoru Wspólnoty Niepokalanej Matki Wielkiego Zawierzenia w Pietrowicach Wielkich, remont Domu Dziecka w Kuźni Raciborskiej, przekazał też 2,5 mln zł na szpital w Raciborzu.

***

Jedna z manifestacji przeciwko ograniczeniu prawa do aborcji w Pabianicach:

“Wara od kobiet!” krzyczeli dziś głównie młodzi ludzie [VIDEO]