KRUCHTA PABIANAJS TAJMS

Karta Pabianiczanina – parafie dadzą rabaty [AKTUALIZACJA]

Karta Pabianiczanina okazała się strzałem w dziesiątkę. Prócz lokalnych firm udzielaniem zniżek zainteresowały się także nasze parafie.

Jak ustaliliśmy, księża proboszczowie są w stanie udzielić rabatów na “co łaska” od chrztów i ślubów: – Wysokość rabatów będą ustalali gospodarze parafii – informuje dziekan dekanatu pabianickiego ks. Ryszard Stanek.

Przykładowo proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej jest gotów na 30% zniżki od chrztów i aż 50% od ślubów. Z kolei NMP bardziej promuje chrzty – zniżka o 40%, śluby 20%.

Prezydent Grzegorz Mackiewicz przyznaje, że nie spodziewał się zainteresowania ze strony tej „branży”: – Będzie trzeba zmienić regulamin, bo kościoły to nie firmy, ale przecież przepisy mają służyć mieszkańcom – mówi.

Informacja o wejściu pabianickich parafii do programu KP zostanie jutro podana w ramach ogłoszeń duszpasterskich. Warunek otrzymania rabatu w parafii jest jeden: – Trzeba być praktykującym katolikiem, zaangażowanym w życie Kościoła. Karta Pabianiczanina ma przyciągnąć nie tylko do Pabianic, ale i Kościoła – dodaje ks. dziekan Ryszard Stanek.

Nie wszyscy są jednak z tego pomysłu zadowoleni – ks. Stanisław Bracha, wicedziekan i jednocześnie proboszcz parafii w Ksawerowie, też chciałby wprowadzić zniżki, ale jego kościół nie znajduje się w granicach miasta (do programu mogą przystąpić jedynie osoby i firmy mieszkające/zarejestrowane w Pabianicach).

– Obawiam się, że kościelna konkurencja z Pabianic podbierze nam chrzty i śluby – usłyszeliśmy od ks. Brachy.


[AKTUALIZACJA 2.04.2017]: W ogłoszeniach duszpasterskich nie będzie szczegółów na temat przystąpienia parafii do programu Karta Pabianiczanina, ponieważ informacja jest primaaprilisowym żartem.


5 komentarzy do “Karta Pabianiczanina – parafie dadzą rabaty [AKTUALIZACJA]

  1. “Branża ” to firmy szarej strefy.
    Po pierwsze ; jawny cennik, następnie paragon fiskalny a dopiero wtedy zniżki.
    Jak tak dalej będzie trwała współpraca UM z kk, to po Kartę Pabianiczanina trzeba będzie iść z modlitwą i na kolanach.

  2. Kościoły podobniez nie mają cenników …. “co łaska. …” to od czego chcą dac zniżki (od jakich cen) ….?????

Comments are closed.