ROZRYWKA

Kayah u nas w przyszłym roku

Epidemia koronawirusa spowodowała przesunięcie tegorocznych Dni Pabianic na 2021.

Zapowiedziane na  5 września Dni Pabianic nie odbędą się w tym terminie. O przyczynach przełożenia na jesień pisaliśmy TUTAJ

Gwiazdą wieczoru miała być Kayah z zespołem. I to się nie zmienia. Jak poinformował dziś prezedent Grzegorz Mackiewicz został sporządzony aneks do umowy, zapewniający organizacje koncertu w dogodnym czasie. Na przeszkodzie stanęła epidemia koronawirusa i związany z nią reżim sanitarny. Każdy z uczestnikow imprezy masowej musiałby mieć do np. dyspozycji 5 m.kw. Mogłoby zatem brać udział około tysiąca osób, co przy wydatku rzędu 250 tys. zł byłoby mało ekonomiczne, a i wystarczająco dużego terenu nie ma.

Choć brana pod uwagę jest jeszcze późna jesień, to bardziej prawdopodobne, że termin zostanie wyznaczony na wiosnę. Być może bawić się będziemy dwa dni. Analizowane są rozmaite scenariusze.

Przypomnijmy, że prezydent informował przed sesją budżetową, w listopadzie ub. roku, że z powodu trudnej sytuacji finansowej miasto nie wyłoży pieniędzy na tę imprezę. Rozpoczęły się poszukiwania parnerów i sponsorów Dni Pabianic.

 

(Fot. Piotr Porębski/materiały prasowe)