KOMUNIKACJA

Kiedy rower publiczny?

14 stacji rowerowych już w przyszłym roku. Po mieście kursować będą 122 rowery.

Pabianiczanie wkrótce skorzystają z roweru publicznego. Będzie 14 stacji w newralgicznych punktach miasta. Docelowa znajdzie się przy stacji PKP. Dlaczego? Bo rower miejski, zgodnie z pomysłem marszałka Witolda Stępnia, ma łączyć się z koleją.

Prezydent Grzegorz Mackiewicz uważa, że rower publiczny trafi przede wszystkim do tych, którzy codzienne przemieszczają się do szkół czy zakładów pracy. Nie będzie jednak przeszkód, jeśli zapragnie się pojechać do Łasku czy Zduńskiej Woli – wszędzie tam gdzie będą stacje rowerowe i kolejowe.

Projekt „Rowerowe Łódzkie” dotyczy dziesięciu kolejowych miast naszego regionu, wart jest ponad 17 mln zł, z czego prawie 12 milionów finansuje Unia Europejska.

Zaplanowano 5 stacji na 10 rowerów: Dworzec PKP, św. Jana/Partyzancka, Kilińskiego/Zamkowa, Grota Roweckiego/Nawrockiego, Moniuszki/Śniadeckiego, a także 9 stacji na 8 rowerów: JPII/szpital, Wyszyńskiego/Moniuszki, Zamkowa/Zielona, Roweckiego/hala sportowa, Jankego/Nawrockiego, 20 Stycznia/kościół, Stary Rynek, Warszawska/Nawrockiego, Warszawska/Duży Skręt.

ZOBACZ MAPKĘ

4 komentarze do “Kiedy rower publiczny?

    1. W Łodzi swołocz się z rowerami cyklicznie rozprawia. Podpalają, kradną, dewastują, wieszają na latarniach… Oby do nas ta zaraza nie dotarła!

      1. w Pabianicach nie niszczą rowerów za mały kaliber w Pabianicach tylko skaczą po samochodach albo urywają lusterka inne trendy

  1. Lepiej dofinansować MZK i obniżyć ceny biletów w autobusach i tramwaju panie Mackiewicz wszechmogący…ale wolisz pan wyciągać kasiorę od obywateli, żeby na prezydenckiej emeryturze żyło się lepiej?

Comments are closed.