FAKTY

Kilka godzin głosowania, ponad 200 kliknięć

Pabianiczanie wspólnie zdecydują, na co pójdzie milion złotych.

Dziś rozpoczęło się głosowanie na projekty w budżecie obywatelskim na 2020 rok. Do godz. 12.00 zagłosowało papierowo 10 osób, elektronicznie – 245 (z tego 44 głosy jeszcze nie są potwierdzone).

Najwięcej głosów elektronicznie dostały projekty: „Bezpieczny strażak – zakup ubrań specjalnych dla OSP Pabianice” 18 głosów, „Oświetlenie w parku Wolności” 15 głosów, „Pływająca fontanna na Lewitynie” 14 głosów.

Głosowanie potrwa do 14 października. Każdy mieszkaniec Pabianic może zagłosować tylko raz, maksymalnie na trzy projekty (każdy za 1 punkt). Mieszkańcy głosują osobiście: papierowo (wypełnienie karty do głosowania w Urzędzie Miejskim przy ul. Zamkowej 16 w godzinach pracy urzędu) albo elektronicznie poprzez stronę budzet.um.pabianice.pl (za datę oddania głosu uważa się dzień i godzinę odnotowaną przez system informatyczny). W celu potwierdzenia głosu oddanego w formie elektronicznej wymagane jest podanie adresu e-mail, na który zostanie wysłany link umożliwiający aktywację głosu. Jeśli nie doszedł link aktywacyjny, można to zgłosić pod numerem 507 012 588 lub budzetobywatelski@um.pabianice.pl

Z jednego adresu e-mail może skorzystać maksymalnie 5 mieszkańców. Wyniki są aktualizowane raz na dobę, około godziny 12.00. Ostateczne ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej 18 października.