ROZRYWKA

Kinga Królik trzecia na Mistrzostwach Polski [VIDEO]

Pabianicka zawodniczka nigdy w historii Mistrzostw Polski tak szybko nie pobiegła.
24-26 czerwca w Poznaniu odbyły się 97 Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkiej atletyce. Były to ostatnie zawody przed ogłoszeniem nominacji olimpijskich. W pierwszym dniu zawodów życiowy sukces odniosła reprezentantka UKS Azymut Pabianice; Kinga Królik (1999 r.) która w biegu na 3 000 m z przeszkodami zdobyła brązowy medal. To już drugi medal w Mistrzostwach Polski Seniorów. Należy podkreślić, że zawodniczka wiekowo należy jeszcze do kategorii młodzieżowców (U23).
Bieg wygrała Aneta Konieczek (1997 r.) WLKS Nadodrze Powodowo z czasem 9:25,98, druga była jej siostra Alicja Konieczek (1994 r.) 9:27,79  OŚ AZS Poznań. Uzyskane wyniki dają im kwalifikacje olimpijskie do Tokio. Obie siostry trenują w Stanach Zjednoczonych. Starsza jest w profesjonalnej grupie prowadzonej przez byłego rekordzistę USA Dathan  Ritzenhein i na co dzień trenuje w ośrodku wysokogórskim w miejscowości Boulder, na wysokości 1600 m.

Kinga pierwszy km pobiegła w tempie sióstr w 3:10,86, trzymając kontakt z nimi, drugi, już samotnie w 3:15,31 i trzeci 3:15,68, uzyskując na mecie 9:41,80 Wynikiem tym wypełniła normę na Mistrzowską Międzynarodową klasę sportową (9:50,00). To aktualnie 2 czas w Europie w kategorii U23! Jest to dobry prognostyk przed Mistrzostwami Europy U23, które odbędą się za dwa tygodnie w Tallinie.
Rozegrany bieg był na najwyższym poziomie w historii Mistrzostw Polski, które są rozgrywane w tej konkurencji od 1999 roku. Dwa pierwsze wyniki były lepsze od poprzedniego rekordu Mistrzostw Polski (9:35,44). Trzecia zawodniczka jeszcze nigdy tak szybko w historii Mistrzostw Polski nie pobiegła. To ogromny sukces pabianickiego sportu.
Link do wyników TUTAJ; lista najlepszych europejskich wyników TUTAJ; historyczne zestawienie najlepszych wyników uzyskanych w Mistrzostwach Polski TUTAJ
Niżej film z dekoracji:

(Źródło: Azymut Pabianice)