FAKTY

Kinga Królik z trzecim wynikiem na świecie w kategorii seniorek

Zawodniczka z Pabianic świetnie spisała się na krótszym dystansie, zaliczanym do światowego rankingu.

W najstarszym niemieckim mieście Trier (Trewir) 17 września odbył się międzynarodowy miting lekkoatletyczny. Gwiazdą zawodów była reprezentantka gospodarzy Gesa Krause, od lat najlepsza europejska specjalistka w biegu przeszkodowym (5 zawodniczka IO w Tokio), która tym razem wystąpiła na dystansie 2000 m z przeszkodami. Obok niej na starcie stanęła młoda zawodniczka UKS Azymut Pabianice Kinga Królik oraz czołowe zawodniczki Niemiec.

Kinga wytrzymała tempo narzucone przez niemieckie zawodniczki. Dopiero 500 m przed metą, od reszty stawki zdołała się oderwać Gesa Kreuse. Reprezentantka Niemiec uzyskała czas 6:10,91, czyli najlepszy wynik na świecie. Jako druga wbiegła na metę zawodniczka z Pabianic, uzyskując rezultat 6:14,21. Jest to trzeci wynik na świecie w kategorii seniorek. W kategorii młodzieżowców, którą reprezentuje Polka, jest to pierwszy światowy wynik.

Dystans 2000 m z przeszkodami, mimo że jest rzadko rozgrywany, zalicza się do ranking światowego. Dobry wynik na krótszym dystansie świadczy o dużych predyspozycjach naszej zawodniczki do biegu przeszkodowego.

Link do wyników TUTAJ.

(Fot. Jerzy Woźniak)