FAKTY

Helios w przyszłym roku

Kino otworzy się w galerii Tkalnia.

W kinie Helios w Pabianicach znajdą się 4 ekrany i łącznie 600 miejsc. Obiekt będzie wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania zapewniające m.in. wyjątkową jakość obrazu i dźwięku. Widzowie skorzystają również z oferty kawiarni i barów kinowych.

– Udało nam się wypracować model mniejszego, 4-salowego kina, dzięki któremu tworzymy nowoczesne multipleksy także w mniejszych miastach – w rozbudowywanych lub modernizowanych galeriach – mówi Tomasz Jagiełło, prezes sieci Helios.

Pabianicki Helios ma zostać otwarty w grudniu 2018 roku w galerii Tkalnia, która powstanie w zrewitalizowanej fabryce.


4 komentarze do “Helios w przyszłym roku

  1. Historia kołem się toczy. W latach 90. “Helios” pośrednio “dobił” drugie pabianickie kino, “Mazura”, teraz z pewnością “dobije” stare, kameralne “Tomi”, chyba że stanie się jakiś cud i dwa kina się utrzymają.

    1. Będzie kolejne miejsce do spożywania alkoholu.
      Jedno z dwóch kin na pewno padnie a niestety tomi ma mniejsze szanse,ludzie nie doceniają klimatu tamtych lat a w owym lokalu nie brakuje detali i elementów dodających temu miejscu wyjątkowości.

  2. Czytając bardzo liczne komentarze zarówno na lokalnych portalach informacyjnych jak i społecznościowych można odnieść wrażenie, że pabianiczanie bardzo są przywiązani do “Tomi” i nie cieszą się zbytnio z potężnego multipleksu. To cieszy, że wspieramy lokalny, kameralny biznes, kulturę i historię.

    Ciekawe jednak czy po otwarciu “Heliosa” nadal ten trend się utrzyma?

Comments are closed.