FAKTY

Kłamliwe wystąpienie Dobromira Makowskiego

To nie jest tak, że zawsze dobro wraca…

Wobec zagrożenia COVID-19 – zwróciliśmy uwagę na zdjęcia opublikowane dziś po południu na FB Centrum Rampa wraz z informacją o posiłkach i kąpieli zorganizowanej dla potrzebujących. Post został okraszony kilkoma zdjęciami, widać na nim niebezpieczne zagęszczenie ludzi w jadłodajni.

Na naszą publikację odpowiedział lider chrześcijańskiej fundacji Rampa. Twierdzi, że zdjęcia z dzisiejszej akcji są… poglądowe.

Na usta ciśnie się pytanie: jeśli tak, to czemu nie zamieścił aktualnych, promując przy okazji dobre praktyki w czasie epidemii? Trudno uwierzyć w tłumaczenie Makowskiego, skoro odpowiadając na tekst posuwa się do bezwstydnego kłamstwa. W niewybrednych słowach oskarża nas o brak zainteresowania jego “służbą i pracą”, wsparcia i angażowania się. Mówi, że nikt ani razu w ciągu kliku lat nie pofatygował się na Rampę.

TUTAJ dzisiejszy filmik Makowskiego

O czym zapomniał lider Rampy?

O podziękowaniach za pomoc skierowanych w prywatnych wiadomościach FB dla Justyny Małychy, która zawsze żywo interesowała się sprawami Rampy / Młodzi dla Młodych (jeszcze na łamach lokalnego tygodnika), a na łamach miesięcznika PabiaNICE przeprowadziła jedyny w swoim rodzaju wywiad (do pobrania TUTAJ str. 10-11).

Zapomniał o wsparciu od Magdaleny Hodak, kiedy potrzebował pomocy dla dzieciaków (pojechaliśmy, Dobromirze, razem do sklepu z artykułami przemysłowymi, a ja pokryłam koszta zakupu).

Zapomniał wreszcie o licznych publikacjach (piszemy o Dobromirze od około 6 lat), a nawet przyznaniu mu przez portal pabianice.tv tytułu Społecznika Roku. Pomogliśmy także Dobromirowi w urządzaniu Centrum – nasz reklamodawca wstawił nowe drzwi na Poprzecznej).

Dla odświeżenia pamięci przykłady artykułów:

Chrześcijańskie Centrum “Rampa”. Wkrótce start [VIDEO]

Drzwi i serca szeroko otwarte

O Chrześcijańskim Centrum „Rampa” na antenie telewizyjnej

Tytuły Roku 2016

• Po raz ósmy chillujemy na Starym Rynku

„Przestańcie kupować zające, lepiej weźcie do ręki Ewangelię” [VIDEO]

“Rudy, przepraszam za każdą kroplę krwi”

Stara “Papiernia” ma nowe drzwi

Mikołaj odwiedził Centrum Młodzieżowe

Mikołaj na Poprzecznej

Darmowa siłownia dla młodzieży

Chillout na starówce – edycja 2018 [ZDJĘCIA, VIDEO]

Z martwych wstał. I napisał książkę

O Bogu “na kołach” [VIDEO]

Trzydniowa impreza na Starym Rynku [ZDJĘCIA, VIDEO]

“I niech to Alleluja Polskę rozbuja!” [VIDEO]

Ćpał i pił. Teraz jest przykuty do łóżka

Chillout, bo wakacje!