ROZRYWKA

„Kobiety na rowery”, czyli wyjątkowa grupa cyklistek

Co tydzień spotykają się, by kręcić kilometry dla Pabianic.

Jest ich około trzydziestu pięciu. W każdy poniedziałek o godz. 19 zbierają się na Lewitynie – przy pomarańczowych stojakach, które wygraliśmy w akcji organizowanej przez Fundację All For Planet.

– Pomysł zrodził się przy okazji kampanii „Kręć kilometry”. W grupach rowerowych przeważają panowie, więc pomyślałam, że dobrze byłoby stworzyć coś tylko dla kobiet – mówi inicjatorka Katarzyna Kaczmarkiewicz.

I stało się – wraz ze startem tegorocznej edycji „Kręć kilometry”, panie wsiadły na jednoślady (wydarzenie „Kobiety na rowery!” trwa od maja do końca akcji we wrześniu). Już na pierwszym spotkaniu było ich kilkanaście.

Panowie jako techniczni

Trasa nie jest stała, pani Katarzyna co tydzień opracowuje nową. Jeżdżą po 30-40 km, w tempie ok. 20 km/h. Ideą jest – poza kręceniem kilometrów – zapoznanie się, aktywność i wyjście z domu.

– W grupie nie czuje się prędkości ani przejechanych kilometrów. Jeździmy na luzie, rozmawiamy ze sobą, no i są też przystanki na złapanie oddechu i uzupełnienie płynów. Niektóre uczestniczki śmieją się, że nasze przejażdżki dają im odetchnąć od kuchennych garnków. I o to chodzi – zaznacza pomysłodawczyni.

Podczas ich wieczornych wycieczek na palcach jednej ręki można policzyć panów. Jadą w charakterze „obsługi technicznej”, by służyć pomocą w razie awarii jednośladu.

Rowerowa „stylówka”

W miniony poniedziałek po raz pierwszy pojechały w imiennych koszulkach. Na plecach jest symbol roweru – jako oczy – a na dole „uśmiechy”. Elementy są odblaskowe, dzięki temu panie widać z daleka (na zdjęciu głównym w lewym dolnym rogu).

Oprócz tego chętnie zakładają ozdobne rajstopy – oczywiście z motywem dwukołowca (prawy dolny róg). Jak widać, zawiązują się tu prawdziwe przyjaźnie, okraszone wspólnym, aktywnym spędzaniem czasu.

Grupa jest otwarta na nowe uczestniczki, można dołączyć bez względu na wiek i rowerowe doświadczenie. Najbliższe wydarzenie “Kobiety na rowery” odbędzie się 16 lipca – SPRAWDŹ TUTAJ.

(Fot. FB/Kręć Kilometry Pabianice)

CZYTAJ TAKŻE: Rowerem na Patyki. Maria i jej trasa nagrodzone

2 komentarze do “„Kobiety na rowery”, czyli wyjątkowa grupa cyklistek

Comments are closed.