FAKTY

Kobiety zastrajkują

Demonstracja odbędzie się 8 marca (środa) o godz. 16.00 pod Urzędem Miejskim.

„Pokażmy czerwoną kartkę rządzącym i zróbmy hałas, jakiego to miasto jeszcze nie słyszało! Weźcie pokrywki, chochle, patelnie i wszystko, co pomoże wam wyzwolić swoją energię. To będzie demonstracja naszej siły i okazja, żeby wyrzucić z siebie całą złość! Pokażmy, co myślimy o »dobrej zmianie«, wykrzyczmy nasze postulaty!” – czytamy na stronie wydarzenia.

„Ogólnopolski Strajk Kobiet wpisał się w serię protestów kobiecych w różnych państwach – niedługo po nas na ulice wyszły m. in. Koreanki i mieszkanki wielu krajów Ameryki Łacińskiej (…) OSK (nieformalna, bezpartyjna inicjatywa) organizując »czarny poniedziałek« w ponad 200 miastach w Polsce i za granicą doprowadziło do wycofania się partii rządzącej z procedowanego przez Sejm projektu całkowitego zakazu aborcji (…) W koalicji Międzynarodowego Strajku Kobiet biorą udział kobiety z prawie 30 państw, planując na 8 marca 2017 roku masowe i zróżnicowane działania pod hasłem »Solidarność naszą bronią«”.


3 komentarze do “Kobiety zastrajkują

  1. Wasze postulanty to pusto brzmiące słowa i nic z nich nie wynika. Swoją energię zamieńcie w dobre pomysły, ale Was na to nie stać. Nie ten poziom tych, którzy z ukrycia Was do tego namawiają. Kto nie potrafi zrobić nic dobrego – ten tylko krzyczy (to nowa moda w Polsce). Krzyk i hałas to szczyt Waszych możliwości. Wnieście w życie społeczne konkrety do życia codziennego. Dobra kobieta to osoba, która potrafi stworzyć ciepło rodzinne. 8 marca to nie jest dzień demonstracji – to “Dzień Kobiet”, a te jak słychać swoje święto w Pabianicach zamieniają w demagogię polityczną i krzyk. Krzyczeć potrafi każdy, ale czynić dobro – to już nie, Wy jesteście najlepszym tego przykładem. Szanowne Panie Wy nic nie rozumiecie. Autorytetu i posłuchu nie macie ( chyba, że u “pana z macicą”). Ludzie widzą czynione przez Was zło. Zauważcie ta demonstrująca grupka to pośmiewisko dla miasta. Jesteście godne pożałowania.
    Kobiety więcej godności dla siebie. Znowu Was ktoś zmanipulował i zbija na tym niezły kapitał, ale tylko dla siebie.Pora spojrzeć na siebie w lustrze prawdy.

    1. Świetny i trafny komentarz. A co do “pana z macicą” to większego debila jeszcze nie widziałem.

  2. Prawdziwe kobiety, prawdziwi faceci są z Wami. Pisia “elyta” ma zamiar zarządzać wszystkim i temu należy oponować.
    A jak się ktoś naczyta pisiowych przekazów dnia o “zmanipulowaniu” kobiet, to później powiela te brednie tu i ówdzie, aż to staje się nudne…

Comments are closed.