FAKTY

Kociarnia miejska wkrótce?

Koty będą miały swój azyl. Planowana jest już droga dojazdowa.

Pomieszczenia dla kotów potrzebujących pomocy mają powstać przy schronisku dla zwierząt. Prezydent chce przeznaczyć na ten cel 200 tys. złotych. Z grupą Miauczykotek konsultowano m.in. sposób zorganizowania miejsca pobytu tymczasowego dla kotów i lokalizację budynku. Uzgodniono również zakres prac z udziałem finansowym miasta.

Jak się dowiedzieliśmy, zlecono już wykonanie mapy do celów projektowych oraz podjęto temat urządzenia drogi dojazdowej – zebrano wstępne oferty cenowe. Po uzyskaniu mapy (przewidziano ją w połowie sierpnia) będzie możliwe zlecenie wykonania dokumentacji do pozwolenia na budowę. Prezydent deklaruje, że “miasto dołoży wszelkich starań, aby kociarnia została oddana do użytku jeszcze w tym roku”.

O powstanie kociarni grupa Miauczykotek walczyła kilka lat. W petycji argumentowano, że w Pabianicach nie ma odpowiednich organów, które realnie wypełniałyby zadania dotyczące opieki nad bezdomnymi kotami, a odpowiedzialność przerzucana jest na organizację i wolontariuszy. Rocznie pod opiekę Miauczykotka trafia od 100 do 200 zwierząt, do tego wykonywanych jest 300-400 interwencji w terenie.