FAKTY

Kogo popiera Grzegorz Mackiewicz?

Prezydent Pabianic osobiście wspiera w wyborach do Europarlamentu dwoje kandydatów z Łodzi. Pabianiczanka Aleksandra Stasiak musi pogodzić się z tym, że została pominięta.

W najbliższą niedzielę wybieramy przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Szefowie miast udzielają poparcia kandydatom, aby zwiększyć ich wyborcze szanse.

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska nie ma wątpliwości. Przekaz jest jednorodny – jej zdaniem warto głosować na Joannę Skrzydlewską. Przekonuje: “Joasia Skrzydlewska to jedna z najbardziej pracowitych i aktywnych osób, jakie spotkałam. Od zawsze angażowała swój czas dla Łodzi, dla regionu, choć przecież wszyscy doskonale wiemy, że nie musiałaby tego robić. W Parlamencie Europejskim potrzebujemy właśnie takiej osoby jak ona: młodej, ale z dużym doświadczeniem, szczerej, sympatycznej, zaangażowanej i pełnej energii”.

W południe kobieta

W piątek, 17 maja, ratusz zorganizował konferencję prasową z gościem specjalnym – startującą do PE Joanną Skrzydlewską. Mówiono o środkach unijnych pozyskanych dla Polski, ze szczególnym uwzględnieniem Pabianic. Skrzydlewskiej towarzyszył prezdent Pabianic Grzegorz Mackiewicz. Na Lewitynie pojawił się wtedy również wspierający kandydatkę szef  Rady Miejskiej Krzysztof Rąkowski.

Joanna Skrzydlewska to liderka PO na liście Koalicji Europejskiej – startuje z 3. miejsca. Wśród kandydatów tej partii ma największe doświadczenie polityczne – była posłanką na Sejm V i VI kadencji, dwukrotnie radną łódzkiego sejmiku (obecnie pełni mandat), członkinią zarządu województwa łódzkiego i, przede wszystkim, zasiadała już w Parlamencie Europejskim.

Inaczej po zachodzie słońca

Co ciekawe Grzegorz Mackiewicz promuje także Marcina Gołaszewskiego. W spocie wyemitowanym także 17 maja, lecz wieczorem, mówi: “W najbliższych wyborach do Europarlamentu popieram Marcina. Dla dobra Pabianic”.

W spocie jest mowa również o środkach unijnych, jakie trafiają do Polski, ze szczególnym uwzględnieniem Pabianic. Kandydat obiecuje: “We współpracy z panem prezydentem Grzegorzem Mackiewiczem będę zabiegał o pozyskiwanie dalszych środków dla Pabianic na rozwój dla przyszłych pokoleń”.

Marcin Gołaszewski startuje z tej samej listy, co Joanna Skrzydlewska. Ma pozycję 6.

Łodzianin jest adiunktem z Zakładzie Niemcoznawstwa Instytutu Filologii Germańskiej w Łodzi. To świeżo upieczony doktor habilitowany. Ten tytuł naukowy zdobył 18 stycznia 2019 na podstawie rozprawy: Vom konservativen Schriftsteller zum Inneren Emigranten. Ernst Wiechert – eine Fallstudie.

Jest przewodniczącym Rady Miejskiej w Łodzi i członkiem partii Nowoczesna. Pełni funkcję przewodniczącego tej partii w regionie łódzkim, szefuje kołu na łódzkim Polesiu.

Stasiak na bocznym torze

Dwoista postawa prezydenta Grzegorza Mackiewicza dziwi, gdyż to właśnie w ramach tych samych list jest największa rywalizacja pomiędzy kandydatami.

W takiej sytuacji jeszcze bardziej może zastawiać, dlaczego prezydent Pabianic nie poparł jedynej pabianiczanki na liście Koalicji Obywatelskiej – Aleksandry Stasiak. Skoro popiera dwie osoby, to czemu nie trzy? Dlaczego pominął akurat kobietę-samorządowca z Pabianic, która w dodatku startuje z wyższej pozycji (5) niż kandydat Nowoczesnej?

Aleksandra Stasiak jest obecnie wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Pabianicach, była radną RM w latach 2010-2014. Legitymuje się wykształceniem wyższym, ma tytuł magistra zarządzania rozwojem przedsiębiorstwa i socjologii. To wiceprzewodnicząca Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Pabianicach i wiceprzewodnicząca Federacji Młodych Socjaldemokratów, bardzo aktywna na lokalnym gruncie.

7 komentarzy do “Kogo popiera Grzegorz Mackiewicz?

  1. Ale jaja :) Czy ktoś to ogarnia ? Prezydent Pabianic nie popiera kandydatki z Pabianic … bo”łączą go Pabianice”

    1. jak ma być niezależny jak PiS rzuca mu kłody na każdym kroku, a z kampania zrobili seans nienawiści wobec G.M.

  2. PIS mu rzuca kłody pod nogi, a p. Mackiewicz nie rzucał kłód pod nogi radnych,? , jak rozbijał klub radnych szukając na nich najróżniejszych “haków” i to to mu udało się najbardziej. Rządzić to umie ale ” Na pandę” pan da, pan da , a własnej inicjatywy brak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *