FAKTY ROZRYWKA

Kolarze z całego świata wystartują z pętli przy Waltera-Jankego

32. Międzynarodowy Wyścig “Solidarności” i Olimpijczyków rozpocznie się w Pabianicach. Prezentacja ekip i ceremonia otwarcia odbędzie się na Lewitynie. Zawodnicy wystartują z pętli przy ul Waltera- Jankego, by po niewielkim okrążeniu pomknąć 20 Stycznia w kierunku Sereczyna. Potem m.in. przez Prawdę, Rzgów, Tuszyn i Andrespol dotrzeć do Łodzi, zaliczając w ten sposób I etap rywalizacji.

Kolarze pokonają blisko 740 km podzielonych na pięć etapów. Wyścig rozpocznie się u nas 23 czerwca, potrwa cztery dni i zakończy się w Stalowej Woli.

Na starcie ma stanąć 168 zawodników. Trasa wiedzie przez województwa: łódzkie, mazowieckie, świętokrzyskie i podkarpackie.

Premierowy etap wyścigu będzie najkrótszy (75,1 km). Ze względu na trwające remonty wielu ulic w centrum Łodzi tym razem wyjątkowo kolarze nie będą finiszować na ul. Piotrkowskiej, lecz na ul. Przybyszewskiego, na Widzewie. Pierwszy etap będzie krótki, bo tego samego dnia po południu kolarze będą ścigać się jeszcze z Kutna do Płocka, trasa liczy 96,9 km.

Pełna trasa 32. Wyścigu “Solidarności” i Olimpijczyków:

23.6 – 1. etap, Pabianice – Łódź (75,1 km)
2. etap, Kutno – Płock (96,9 km)
24.6 – 3. etap, Koluszki – Sieradz (191,6 km)
25.6 – 4. etap, Tomaszów Maz. – Kielce (210 km)
26.6 – 5. etap, Ostrowiec Św. – Stalowa Wola (165,3 km)

Wśród kolarzy znajdują się zespoły z Europy, Nowej Zelandii, Paragwaju, Argentyny i Kanady. Wystartuje też siedem polskich grup: Mazowsze Serce Polski, Voster ATS, Tarnovia, Olsztyn Silvant, Trójka Piaseczno, Chrobry Głogów, Mostostal.

Zawody zostały objęte honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Więcej informacji (program, trasa z mapkami) na stronie wyścigu.