ROZRYWKA

Kolędy, pastorałki i nie tylko

Czym prędzej się wybierajcie, pięknych pieśni posłuchajcie… A koncertów przed nami do wyboru, do koloru. Przyjadą nawet górale z „Mam talent”.

6 stycznia (piątek, Święto Trzech Króli)

• W kościele św. Wojciecha w Dobroniu po mszy o godz. 12.15 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Dobroń”.

• Fundacja Służby Rodzinie „Nadzieja” wraz z Centrum Służby Rodzinie zapraszają na charytatywny koncert „Kolędowanie z Nadzieją” w wykonaniu Łódzkiej Orkiestry Filmowej pod batutą Piotra Piątkowskiego. Wystąpi łącznie 90 artystów, w tym chóry, orkiestra symfoniczna oraz soliści. Wydarzenie odbędzie się o godz. 16.00 w Pabianicach w kościele św. Maksymiliana.

7 stycznia (sobota)

• W  Dobroniu (sala gimnastyczna Zespołu Szkół przy ul. Witosa 1A) o godz. 15.00. rozpocznie się koncert noworoczny. Przed nami zespoły „Czaders”, „Volare”, „Fresh More” i ZPiT „Dobroń”, chór „Lutnia” oraz Orkiestra Dęta. Ok. godz. 17.00 pokaz sztucznych ogni.

• Na godz. 16.00 do Domu Ludowego (Bychlew 107 B) zaprasza Zespół Pieści i Tańca „Bychlewianka”. Usłyszymy premierowe wykonanie kolęd i pastorałek przygotowanych dla TV Trwam.

8 stycznia (niedziela)

• „Jezusowe Promyczki i Promyki” oraz młodzieżowy zespół „Estrellas” wystąpią w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie (godz. 16.00).

• Koncert kolęd dadzą także ZPiT „Rzgowianie” oraz grupa wokalna „Sempre Cantare”. Możecie ich posłuchać w kościele parafialnym pw. św. Stanisława B.M. w Rzgowie (godz. 18.45).

Kapela góralska „Ciupaga”* z  Łącka, laureat ostatniej edycji „Mam Talent”, wystąpi kilkakrotnie w gminie Dobroń. Artyści włączą się muzycznie we msze w kościele parafialnym w Dobroniu o godz. 8.15 i 12. 15. Po nabożeństwach dadzą koncert. W Chechle II wystąpią po mszy o godz. 10.30.

*Ciupaga w składzie: Pietrek „Pilot” Krzywdziński, Tomcio Plechta, Kaziu „Kazo” Talar, Pietrus Gromala, Dominik Baziak, Mateusz „Sokole Oko” Plechta, Józek Biel, Marcin „Delirka” Niżniak Kruciak Pietrzak, Damian „Gizia” Zbozień.

Tagi: