FAKTY

Kolejna duża inwestycja w naszym powiecie

Austriacka firma pobuduje się w Konstantynowie Łódzkim.

Salesianer Miettex to lider branży wynajmu tekstyliów. Firma działa od 1916 roku i jest obecna w 11 krajach Europy. Na terenie Konstantynowa planuje urządzić swoje polskie centrum usług – centrum pralnicze wyrobów włókienniczych i futrzarskich.

Główny obszar działania firmy jest skierowany na kompleksową ofertę wynajmu tekstyliów dla hoteli i gastronomii, odzieży roboczej dla przemysłu, handlu i rzemiosła oraz zaopatrzeniu w tekstylia dla placówek ochrony zdrowia. Posiadają oddziały m.in. w Czechach Rumunii, Serbii, na Węgrzech.

Dzisiaj gościem marszałka Witolda Stępnia był Dušan Kalinić, dyrektor generalny Salesianer Miettex w naszym kraju. – To kolejny przykład inwestycji, która nieprzypadkowo lokuje się na terenie naszego województwa. Strategiczna lokalizacja i dobre skomunikowanie z resztą kraju to nasz wielki atut – powiedział marszałek.

Austriacki Salesianer Miettex założyła babka obecnego właściciela – Thomasa Krautschneidera. Jego matka, Christine Krautschneider, jest przewodniczącą rady nadzorczej spółki. Nazwa  pochodzi od nazwy ulicy, przy której znajdowała się jej pierwsza siedziba w Wiedniu.

(Fot. salesianer.pl)

Tagi:

3 komentarze do “Kolejna duża inwestycja w naszym powiecie

  1. To bardzo dobra wiadomość, ale szkoda że w Pabianicach wciąż brakuje takiego inwestora. Nie mniej jednak region i województwo się rozwija. Brawo dla Pana marszałka!

    1. i co, kolejny po miele kołchoz? czekamy na falę ukraińców w powiecie…

      1. Pewnie się otrze o Ukraińców, ale inaczej narzekalibyście, że nigdzie nie ma pracy. Może na kasę do marketu – dziś było by wolne!

Comments are closed.