FAKTY

Kolejna klasa patronacka. Tym razem branża dźwigowa

Nowy profil w ZS 2 i biuro regionalne u nas.

Dziś w Urzędzie Miejskim podpisano porozumienie w sprawie współpracy z thyssenkrupp Elevator – lidera branży dźwigowej, jednej z wiodących na świecie firm produkujących oraz serwisujących urządzenia transportu bliskiego (m.in. dźwigi, schody ruchome, rękawy lotniskowe, rozwiązania dla domów).

Powstanie u nas biuro regionalne firmy na Polskę centralną (główna siedziba spółki mieści się w Warszawie, zaś oddziały w Krakowie oraz Gdańsku). Ponadto w przyszłym roku w Zespole Szkół nr 2 ruszy klasa patronacka – profil „technik automatyk transportu bliskiego” (pisaliśmy o tym na początku września).

W dzisiejszej konferencji prasowej oprócz przedstawicieli samorządu udział wzięli m.in. dyrektorzy szkół podstawowych i doradcy zawodowi. Umowę o współpracy podpisał Mateusz Pluciński – prezes zarządu thyssenkrupp Elevator Sp. z o.o.

Przypomnijmy – od września w Zespole Szkół nr 1 ruszyła klasa pod patronatem spółki Miele Technika, która niebawem rozpocznie produkcję pralek w Ksawerowie (CZYTAJ TUTAJ). Uczniowie zdobędą zawody: mechatronika, operatora obrabiarek skrawających i operatora maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Miele to światowy lider w produkcji artykułów gospodarstwa domowego w segmencie premium. Produkcja w Ksawerowie zostanie oparta na innowacyjnej technologii, dotąd nie zastosowanej w innych lokalizacjach firmy na świecie. W pierwszym etapie zatrudnienie znajdzie tu 400 osób, docelowo nawet 1500.


Jeden komentarz do “Kolejna klasa patronacka. Tym razem branża dźwigowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *