FAKTY

Kolejna klasa patronacka. Tym razem branża dźwigowa

Nowy profil w ZS 2 i biuro regionalne u nas.

Dziś w Urzędzie Miejskim podpisano porozumienie w sprawie współpracy z thyssenkrupp Elevator – lidera branży dźwigowej, jednej z wiodących na świecie firm produkujących oraz serwisujących urządzenia transportu bliskiego (m.in. dźwigi, schody ruchome, rękawy lotniskowe, rozwiązania dla domów).

Powstanie u nas biuro regionalne firmy na Polskę centralną (główna siedziba spółki mieści się w Warszawie, zaś oddziały w Krakowie oraz Gdańsku). Ponadto w przyszłym roku w Zespole Szkół nr 2 ruszy klasa patronacka – profil „technik automatyk transportu bliskiego” (pisaliśmy o tym na początku września).

W dzisiejszej konferencji prasowej oprócz przedstawicieli samorządu udział wzięli m.in. dyrektorzy szkół podstawowych i doradcy zawodowi. Umowę o współpracy podpisał Mateusz Pluciński – prezes zarządu thyssenkrupp Elevator Sp. z o.o.

Przypomnijmy – od września w Zespole Szkół nr 1 ruszyła klasa pod patronatem spółki Miele Technika, która niebawem rozpocznie produkcję pralek w Ksawerowie (CZYTAJ TUTAJ). Uczniowie zdobędą zawody: mechatronika, operatora obrabiarek skrawających i operatora maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Miele to światowy lider w produkcji artykułów gospodarstwa domowego w segmencie premium. Produkcja w Ksawerowie zostanie oparta na innowacyjnej technologii, dotąd nie zastosowanej w innych lokalizacjach firmy na świecie. W pierwszym etapie zatrudnienie znajdzie tu 400 osób, docelowo nawet 1500.


Jeden komentarz do “Kolejna klasa patronacka. Tym razem branża dźwigowa

Comments are closed.