KOMUNIKACJA

Kolejny fragment ścieżki oddany. Jakie plany na przyszły rok?

Rowerem tylko do skrzyżowania, “w górę” chodnikiem.

Zakończono inwestycję prowadzoną na ul. Nawrockiego (odcinek od 20 Stycznia): po wschodniej stronie powstał chodnik z kostki (do ul. Warszawskiej), a po zachodniej ścieżka rowerowa (i chodnik do Warszawskiej). Prace miały się zakończyć we wrześniu, ale w międzyczasie podpisano aneks o przedłużeniu terminu.

Nowy fragment ścieżki ma nawierzchnię bitumiczną i jest dwukierunkowy. Jednak urywa się ona przy przejściu dla pieszych przed skrzyżowaniem z ulicą Skargi – jest tam zbyt wąsko, by pociągnąć ją dalej. Z kolei pobudowanie dalszego ciągu w stronę Warszawskiej jest niemożliwe – po drodze jest SP 17, a więc duże natężenie ruchu pieszych i samochodów (wjazd i wyjazd z dwóch parkingów). Jak podkreślili urzędnicy, konsultowali się ze środowiskami rowerowymi.

Starostwo zapowiedziało, że w przyszłym roku zajmie się inwestycją rowerową z ul. “Grota” Roweckiego. Ścieżka ma prowadzić dalej w kierunku ul. Kilińskiego (po stronie Bulwarów). Przy okazji zniknie kontrowersyjna śluza (pas dla skręcających w prawo z Roweckiego w kierunku Kopernika).

Remonty drogowe powiat zaplanował dwa lata temu.Łączny koszt to blisko 1,5 mln złotych (200 tys. udziału miasta).