FAKTY KOMUNIKACJA

Kolejny odcinek ścieżki rowerowej. Urzędnicy czekają na opinie

Do 31 maja na adres komunikacja@um.pabianice.pl można przesyłać opinie na temat koncepcji projektowej kolejnego odcinka budowy nowych dróg rowerowych.

Konsultacje dotyczą etapu E, czyli ul. Jana Pawła II na odcinku od Wiejskiej do Świętokrzyskiej, ul. Targowej na odcinku od Orlej do Jana Pawła II oraz ul. Wiejskiej na odcinku od (projektowanej) Popiełuszki do Jana Pawła II.

Koncepcja dostępna jest na stronie Urzędu Miejskiego  https://um.pabianice.pl/artykul/462/3152/etap-e-ul-jana-pawla-ii-od-ul-wiejskiej-do-ul-swietokrzyskiej-ul-targowa-od-ul-jana-pawla-ii-do-ul-orlej-ul-wiejska-od-ul-jana-pawla-ii-do-proj-ul-popieluszki
Projekt podzielony jest na osiem etapów, oznaczonych alfabetycznie od B do I. Po zebraniu uwag zostaną opracowane bardziej szczegółowe projekty – budowlany i wykonawczy.

Budowa dróg dla rowerów jest częścią projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach” współfinansowanego ze środków unijnych i budżetu państwa. Miasto zleciło zaprojektowanie i wybudowanie w tym roku ponad 13 km dróg dla rowerów.