FAKTY

Kolejny sukces gminy Dobroń

Dobroń znów pozyskał fundusze zewnętrzne. Tym razem 1,3 mln złotych.

Z końcem grudnia do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego został złożony wniosek gminy Dobroń o dofinansowanie do oczyszczalni ścieków. Koszt realizacji to 2.533.137 zł, a poziom wnioskowanego dofinansowania wynosi 63,63%, czyli 1.266.645 zł.

– Przebudujemy zbiorniki z modułu pierwszego, powstanie też zbiornik na ul. Zakrzewki. Oprócz tego czeka nas budowa sieci wodociągowej z odejściami w Przygoniu – mówi wójt Robert Jarzębak.

31 stycznia przyjęto listę zawierającą informację o kolejności przysługiwania pomocy. Zakwalifikowano 125 operacji (ze 135 zgłoszonych wniosków), które uzyskały co najmniej 12 punktów. Gmina Dobroń znajduje się na 61. miejscu, co oznacza, że wniosek zostanie przekazany do kontroli administracyjnej.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku gmina Dobroń otrzymała dofinansowanie (16 mln zł) na dwa projekty o łącznej wartości 30 mln. Z tego 11 mln zł przeznaczonych jest na budowę sali gimnastycznej i przedszkola w systemie budownictwa pasywnego, a 19 mln na termomodernizację budynków użyteczności publicznej – szkół na terenie gminy, Ośrodka Zdrowia wraz z częścią przedszkolną, a także budynku Urzędu Gminy – oraz komunalnych w Dobroniu, Mogilnie Dużym i Markówce.

3 komentarze do “Kolejny sukces gminy Dobroń

  1. Hahahah! Dobron od poczatku nowe roku pozyskał 1,3 mln , a ostatnio skarbniczka UM pucowala się, ze Pabianice w 2016 pozyskaly w sumie 3 mln z unii. No brawo – panie prezydencie, pani skarbnik – jest sie czym chwalić, hahahah!

  2. Wiadomo kto blokuje środki dla Pabianic. Pseudopatrioci i aparatczyki oraz inne krawce.

  3. Normalny wójt który chce coś zmienic i zrobić. Oby był w tej gminie jak najdłużej !!!

Comments are closed.