FAKTY

Komitet Grzegorza Mackiewicza z Platformy Obywatelskiej

Prezydent powtarza, że jest wolny od politycznych zobowiązań, ale ma partyjne zaplecze.

Zarejestrowano Komitet Wyborczy Wyborców Koalicja dla Pabianic Grzegorza Mackiewicza. Jego pełnomocnikiem wyborczym jest Tomasz Stefaniak, a za finanse odpowiada Renata Krysiak. Siedzibę komitetu zarejestrowano w Hermanowie.

Tomasz Stefaniak to wysoko postawiony działacz Platformy Obywatelskiej – jest członkiem Rady Krajowej partii oraz szefem koła PO w Pabianicach. Jest w bardzo dobrych relacjach z prezydentem, obaj panowie ostatnio wspólnie zdobyli Rysy, czym Stefaniak chwali się na Facebooku. Skarbniczka komitetu Renata Krysiak to również działaczka Platformy.

Polityczny rodowód komitetu Mackiewicza stoi w sprzeczności z wielokrotnymi jego deklaracjami o tym, że jest prezydentem niezależnym od jakichkolwiek partii, dbającym tylko i wyłącznie o interesy miasta.

– Cztery lata temu startowaliśmy z różnych ugrupowań. Wszyscy porzuciliśmy swoje kluby, by stworzyć jeden Koalicyjny Klub Radnych “Pabianice” nieposiadający żadnych władz ani w Warszawie, ani w Łodzi, ani gdziekolwiek indziej. Będziemy startować całą, bezpartyjną grupą – poinformował prezydent na konferencji prasowej, na której ogłosił walkę o II kadencję dla siebie i radnych KKRP.

Proprezydencki klub radnych to w większości osoby wcześniej zasiadające w klubie PO bądź sympatyzujące z tą partią. Jego szefem jest Krzysztof Rąkowski, wieloletni działacz Platformy i jej wiceszef w mieście.

W poprzednich wyborach Mackiewicz w II turze uzyskał poparcie prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej. Odwdzięczył się jej. Kiedy postawiono jej zarzuty karne, Mackiewicz aktywnie stanął w jej obronie, uczestnicząc w marszach pod hasłem “Murem za Hanką”.

Nie jest to jedyny przejaw hipokryzji szefa miasta. Podczas pielgrzymki zabiega o sympatię katolików maszerując ramię w ramię z pabianickim dziekanem (zdjęcie obok, wykonane 23 sierpnia br.). Z drugiej strony brata się z Komitetem Obrony Demokracji, SLD czy Nowoczesną. Środowiskom tym nie przeszkadza legalna aborcja, którą twardo potępia Kościół.

9 komentarzy do “Komitet Grzegorza Mackiewicza z Platformy Obywatelskiej

  1. Niech żyje bal !!! Niech żyje kumoterstwo !!! Niech żyje Władza dla Władzy. Stare wilki założyły owcze skórki i rozpoczęły polowanie na barany. Rodzina na swoim wersja dla Pabianic.

  2. Zapomnieliście wspomnieć o jego współpracy z neonazistami i komunistami, oraz wytknąć to, że “dekomunizowałby” Traugutta i Piłsudskiego, a zarazem pomniki komunistyczne mu nie przeszkadzają.

    No i to, co dotyczy absolutnie wszystkich: narobienie gigantycznych długów przez wpuszczanie obligacji.

  3. W obecnym układzie nie da się nie sympatyzować ani z PO ani z PIS. Oczywiście, że gadanie, że jest niezależny jest słabe, z drugiej strony to kolejny raz w artykule stawiacie manipulację, która trochę mnie odstrasza od tego portalu, a szkoda, bo dużo informacji podajecie.
    Nie ma nic złego w tym, że prezydent utrzymuje kontakt zarówno ze środowiskami lewicowymi, centrowymi i prawicowymi, to nawet jest rzecz do pochwalenia. W przeciwieństwie do Waszego sformułowania, które ma na celu lać dalszą nienawiść i polaryzację społeczeństwa.

    1. ale to prezydent manipuluje ludźmi mówiąc, że jest apolityczny. no już samo to że za Hanką murem… pełna zgoda co do jednego, że nie da się sympatyzować ani z tymi ani z tamtymi :) chociaż to w gruncie rzeczy smutne, bo mnie się odechciewa iść na wybory. chcę lewicy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *