KOMUNIKACJA

Komunikacja miejska na Wszystkich Świętych i zmiana organizacji ruchu

1 listopada w godzinach 6-24 będzie obowiązywać inna organizacja ruchu przy nekropolii. Ulice Kilińskiego i Jutrzkowicka będą jednokierunkowe (na odcinku od skrzyżowania z Roweckiego do Świetlickiego), zatem aby dostać się na cmentarz od strony Bychlewa trzeba skręcić w Świetlickiego, a później dopiero w Nawrockiego w kierunku ryneczku (ul. Bugaj otwarta tylko dla autobusów)

Autobusy MZK będą kursować według rozkładu jazdy z dnia powszedniego z niewielkimi zmianami. Wyjadą na trasy później niż w zwykły dzień roboczy, a niektóre wcześniej wrócą do zajezdni.

• autobusy linii „260” i „264” w dzień Wszystkich Świętych nie będą kursować.

• tramwaje linii „41” oraz autobusy linii „D” i „W” będą kursować według rozkładu jazdy niedzielnego.

• autobusy linii nocnej „N4B” w nocy ze środy 31 października na czwartek 1 listopada będą kursować według rozkładu jazdy jak z soboty na niedzielę, a w nocy z 1 na 2 listopada nie będą kursować.

Z ulic Waltera-Jankego i Nawrockiego autobusy MZK będą odjeżdżać w kierunku cmentarza co 10 minut. Z taką samą częstotliwością będą ruszać autobusy sprzed dworca kolejowego i szpitala. Między rynkiem na Bugaju a cmentarzami kursy odbywać się będą nawet co 5 minut.

• 1 listopada autobusy linii „265” będą kursować zmienioną trasą. Z Pawlikowic przejadą do Bychlewa bez zmian, dalej ulicami: Jutrzkowicką, Świetlickiego, Nawrockiego i Roweckiego do tymczasowej pętli przed budynkiem Straży Pożarnej. Do Pawlikowic pojadą od Straży stałą trasą.

• dojazd do cmentarza 1 listopada zapewni także częściowo zmieniona trasa linii „T”. Z Dworca PKP autobusy pojadą ulicami: Łaską, Wiejską, Moniuszki, Kochanowskiego, Orlą, Kilińskiego, Zamkową i dalej bez zmian do Rzgowa i Guzewa. Z powrotem pojadą analogiczną trasą, czyli obok cmentarza, a potem ulicami Kochanowskiego, Moniuszki i Wiejską.