FAKTY

Końcówka oddziału covidowego. 6 osób w ciężkim stanie

Dziennie umiera w Polsce  około 200 osób zakażonych koronawirusem. Na mocy decyzji wojewody od 14 marca przestaje w pabianickim szpitalu funkcjonować oddział covidowy.

Obecnie przebywa na nim 6 osób (72-95 lat). Najprawdopodobniej nie zostaną one przewiezione do szpitala w Łodzi z covidowymi łóżkami.

Jest spore ryzyko pogorszenia się stanu zdrowia podczas transportu. Ostateczna decyzja zostanie podjęta w niedzielę. Jeśli lekarze zadecydują, że lepiej nie przewozić, będą – w warunkach izolacji – hospitalizowane na oddziale wewnętrznym – mówi Adam Marczak, dyrektor ds. techniczno- administracyjnych w PCM

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński zdecydował o zmniejszeniu bazy miejsc przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 – ze względu na poprawiającą się sytuację epidemiczną. 23 lutego rząd ogłosił znaczne złagodzenie obostrzeń od 1 marca. Powód? “Wszystko za sprawą naszego odpowiedzialnego zachowania oraz szczepień przeciw COVID-19, które są najskuteczniejszą bronią w walce z wirusem”. Dodatki covidowe dla personelu medycznego tylko do 31 marca.

Tymczasem liczba zgonów z powodu COVID-19 może niepokoić. Dziennie umiera około 200 osób zakażonych koronawirusem.

8  marca z powodu COVID-19  zmarło w całym kraju  217 osób; 9 marca – 234; 10 – 184.

Dla porównania (w czasie obowiązywania obostrzeń) liczba covidowych zgonów: 18 sierpnia 2021 –  4; 3 września 2021 – 7;  14 listopada 2021 – 12.

Już prawie 45% zgonów osób w pełni zaszczepionych napisaliśmy niedawno. W TYM MIEJSCU znajdziecie najnowszą statystykę zakażeń i zgonów z powodu COVID-19 z uwzględnieniem zaszczepienia przeciw COVID-19, z których korzystaliśmy.

 

Tagi: