FAKTY

Koniec aukcji. WOŚP-owa nazwa ronda wylicytowana za…

Kolejne tysiące wpłyną na konto tegorocznej zbiórki.

Symboliczny akt własności oraz prawo do własnej nazwy ronda u zbiegu ulic Moniuszki i Kilińskiego przez rok wylicytowano za 9.600 zł. Aukcja na allegro skończyła się o godz. 12.00, wzięło w niej udział 15 internautów.

Na tabliczkach przy rondzie pojawi się wskazane przez zwycięzcę imię i nazwisko, nazwa firmy lub nazwa związana z działalnością firmy (musi zostać zatwierdzona przez Radę Miejską w Pabianicach; nie może być wulgarna czy obraźliwa). Dodatkowo znajdzie się tam adnotacja, że to nazwa zlicytowana podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pabianicki sztab zaczerpnął ten pomysł z Jaworzna.

„Rondo jest w trakcie budowy. Tablicę można ustawić od momentu oddania ronda (około czerwca 2020) do końca stycznia 2021” – czytamy w opisie aukcji.

Oprócz tego rondo będzie miało swoją oficjalną, stałą nazwę, którą przegłosują radni miejscy. O burzy mózgów pabianiczan i ich propozycjach pisaliśmy niedawno TUTAJ.

Rekordowa zbiórka

Przypomnijmy – pabianiczanie jeszcze nigdy nie byli tak hojni. Już kilka godzin po finale było wiadomo, że padnie nowy rekord WOŚP.

W tym roku dotąd udało się uzbierać – z doliczeniem nazwy ronda – 272.250,95 zł, a licytacje na allegro wciąż trwają. Ubiegłoroczny rekord wynosił 258.710,61 zł.

Światełko do nieba 2020: