FAKTY

Koniec remontu na ginekologii

Świeże i odnowione sale oddano dziś do użytku pacjentkom.

Zakończył się remont oddziału ginekologiczno-położniczego w Pabianickim Centrum Medycznym. Data przesunęła się – 1 marca informowaliśmy Was, że ekipa robotników opuściła szpital. Przez tygodnie straszyły tu wystające kable i poodrywane kafelki. Pacjentki rodziły po drugiej stronie skrzydła.

Wreszcie się udało – dziś oficjalnie otwarto wyremontowany oddział. Odmalowano korytarz i wymieniono na jego całej długości podwieszany sufit. Kompleksowo odnowiono 8 pomieszczeń (malowanie; wymiana instalacji elektrycznej, wodnej i grzewczej; wymiana paneli nadłóżkowych, stolarki okiennej i drzwiowej, odnowienie kącików sanitarnych). We własnym zakresie odmalowano także pozostałe sale pacjentek, a w trzech odnowiono kąciki.

– To ważny krok w kierunku kolejnego etapu, jakim jest kompleksowy remont bloku porodowego. Chcemy z nim ruszyć po wakacjach – zapowiedział Adam Marczak, kierownik administracji i marketingu PCM. Dodał także, że wkrótce rozpoczną się prace w związku z modernizacją SOR-u.

Do remontu “porodówki” przyłożyliśmy się wszyscy. Przypomnijmy – miasto w listopadzie ub. roku wspomogło szpital kwotą 1,5 mln złotych. W ramach przekazanych środków zmodernizowany miał zostać pion położniczo-ginekologiczny znajdujący się w budynku D (oraz wymienione dwie windy w szpitalu). Ponadto miasto od lutego 2017 do końca roku zwolniło PCM z wpłaty czynszu dzierżawnego na łączną kwotę 1 mln zł. Z kolei radni KKRP zorganizowali charytatywne rajdy rowerowe (czytaj m.in. TUTAJ i TUTAJ). Już zapowiedzieli ich kontynuację – z przeznaczeniem „startowego” na zakup nowych sprzętów.

Tagi:

2 komentarze do “Koniec remontu na ginekologii

    1. Ma brzuch to może być brzemienny i oddział jest właściwy. Ale ten pomocnik to pewnie nie sanitariusz ze słuchawkami sprawujący posługę wspólnie. Ciekawe czy ma w zakresie obowiązków czy tylko zastępuje Marczaka wykształconego w sprawie posługi chorym.

Comments are closed.