KOMUNIKACJA

Kopcący autobus Z41 przeraża pabianiczan

Brak punktualności nie jest jedynym problemem związanym z linią zastępczą.

W sieci pojawiło się zdjęcie autobusu linii Z41, który wygląda jak kotłownia na kółkach zasilana oponami. Nic dziwnego, że zdjęcie opublikowane wczoraj przez Milenę Bartkowiak w grupie PABIANICE-tak je widzę wywołało lawinę komentarzy.

Gołym okiem widać, że pojazd jest w kiepskim stanie technicznym, podróż nie jest bezpieczna, a przy okazji autobus zanieczyszcza środowisko.

Służbami uprawnionymi do kontroli stanu autobusów są policja i Inspekcja Transportu Drogowego. Urząd Miejski w Pabianicach przekazuje zastrzeżenia dotyczącego stanu technicznego autobusów BP Tour obsługujących linię Z41 do Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi (organizatora linii Z41) oraz do MPK-Łódź Sp. z o.o. (które zleciło wykonywanie przewozów na linii Z41 do BP Tour). Czy tak się stało?

Marcin Chmielewski Naczelnik Wydziału Infrastruktury Technicznej i Komunikacji zapewnia, że ratusz zareagował, a autobus ma zostać wycofany.

–  Skierowaliśmy do Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi (do wiadomości MPK-Łódź) pisemny wniosek o polecenie wycofania w trybie natychmiastowym z obsługi linii Z41 autobusu o nr inwentarzowym 9052, który widać na załączonym obrazku – usłyszeliśmy od naczelnika Marcina Chmielewskiego.