ROZRYWKA

Korona dla Roksany. 3 złote za każde okrążenie

Każdy może pomóc.

W sobotę (14 września) na Lewitynie odbędzie się VII Bieg Charytatywny „12h z Koroną”, w trakcie którego zbierane będą pieniądze na leczenie 14-letniej Roksany, uczennicy SP nr 3.

Wpisowe (wpłacane na miejscu) wyniesie 10 zł, a za linią mety na uczestników czekać będzie drobna niespodzianka i okolicznościowy dyplom. Każde przebiegnięte okrążenie to 3 zł na leczenie dziewczynki przekazane od sponsorów – firm Aflofarm i Hartmann. Pętla ma długość 1,26 km. Bieg startuje o godz. 7.00, potrwa do godz. 19.00.

Dla biegacza i biegaczki, którzy pokonają najwięcej okrążeń przewidziano dodatkową nagrodę o wartości 200 zł oraz zestaw odżywek dla sportowców.

TUTAJ znajdziecie stronę wydarzenia na FB.

O Roksanie pisaliśmy na początku lipca. U dziewczyny zdiagnozowano nieuleczalną chorobę – wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Nie może jeść jak inne dzieci. Pokarm musi być ekologiczny, zdrowy, nieprzetworzony; do tego potrzebne są specjalne odżywki białkowe. To wszystko oznacza koszty – tylko same suplementy i odżywki to około 1.500 zł miesięcznie.

Samotna mama prosi o pomoc: „Ratujcie moje dziecko”