KOMUNIKACJA

Koronawirus a MZK. Ważne dla pasażerów. Zmiany od jutra

Miejski Zakład Komunikacyjny dostosowuje się do funkcjonowania w sytuacji zagrożenia.

Od piątku 13 marca, w ramach działań profilaktycznych związanych z zagrożeniem koronawirusem, do odwołania będzie wstrzymana sprzedaż biletów przez kierowców autobusów.

Zalecany jest  zakup biletów przy pomocy aplikacji mobilnych na smartfony (SkyCash lub mobilet). W przypadku dokonywania zakupu biletów w kasach biletowych rekomendujemy dokonywanie płatności kartami płatniczymi. Przypominamy o możliwości zakupu biletu okresowego przez internet na stronie www.migawka.lodz.pl.

Pasażerom od 13 marca nie będzie udostępniana pierwsza para drzwi. Wsiadanie i wysiadanie będzie się odbywało drugą i trzecią parą drzwi. Przestrzeń przy kabinie kierowcy będzie sukcesywnie wydzielana jako niedostępna dla pasażerów.

Przypominamy, że na przystankach kierowcy otwierają wszystkie drzwi w pojeździe, nie jest wymagane używanie przez pasażerów przycisku „DRZWI”. Zmiana ma na celu skuteczniejsze wietrzenie pojazdów oraz ograniczenie dotykania przycisków przez pasażerów. Bez zmian pozostaje sygnalizowanie zamiaru wysiadania na przystankach na żądanie przyciskiem „STOP”.

Od 11 marca Miejski Zakład Komunikacyjny czasowo wstrzymał świadczenie usług komercyjnego mycia pojazdów w myjni samochodowej.

Codzienną dezynfekcją zostały objęte poręcze, przyciski i uchwyty w autobusach, kasowniki, biletomaty stacjonarne i mobilne oraz blaty podawcze w Punktach Sprzedaży Biletów.

Na ekranach w autobusach emitowany jest spot informacyjny na temat koronawirusa, przekazany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Pabianicach.

W związku z odwołaniem zajęć dydaktycznych w szkołach, od 12 do 25 marca na liniach 7 i 263 będzie obowiązuje rozkład jazdy powszedni wolny od nauki szkolnej. To oznacza, że o godz. 7:20 zamiast kursu linii 263 z Waltera-Jankego do ul. Zachodniej w Ksawerowie jest realizowany kurs linii 7 do Piłsudskiego. Pozostałe kursy (w tym kurs linii 263 o 7:28 z Waltera-Jankego do Ksawerowa) realizowane są bez zmian.