FAKTY

Koronawirus: tak wygląda obecnie sytuacja w naszym szpitalu [AKTUALIZACJA]

Na korytarzach i w salach chorych zdecydowanie luźniej. W Pabianickim Centrum Medycznym organizowane jest strefa buforowa.

Zarząd Pabianickiego Centrum Medycznego wczoraj (3 marca) ok. godz. 15.00 wydał do odwołania zakaz odwiedzin chorych. Powód – zagrożenie epidemiologiczne. Odwiedziny są możliwe jedynie w sytuacjach szczególnych – za zgodą kierownika/orydatora lub lekarza dyżurnego oddziału. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Zamknięto główne przejście wiodące do przychodni specjalistycznych. Nie można zejść też poziom niżej. Obecnie trwa organizacja strefy buforowej, która rozpoczynać się będzie za holem przy kasach.  Będzie tam zmierzona temperatura, a pracownicy PCM przeprowadzą wywiad epidemiologiczny.

– Do szpitala z uwagi na zagrożenie koronawirusem powinni przychodzić ci, którzy naprawdę muszą – przypomina Adam Marczak, dyrektor ds. administracyjno-technicznych w PCM.

Szpital woli dmuchać na zimne. Nie wszyscy przecież, którzy mają temperaturę powużej normy i zaczynają kasłać od razu zgłoszą się do lekarza czy służb sanitarnych.  Wzorcowo zachował się mężczyzna z Lubuskiego, który po powrocie autokarem z Niemiec zgłosił swoje dolegliwości. Okazało się, co dziś ogłosił minister zdrowie Łukasz Szumowski, że został zarażony koronawirusem. To pierwszy udokumentowany przypadek w Polsce.

[AKTUALIZACJA] Strefa buforowa zacznie działać jutro o godz. 7.00.