FAKTY

Koronawirus w szkole w Bychlewie. Gdzie jeszcze?

Sytuacja jest coraz bardziej dynamiczna.

Zachorował nauczyciel prowadzący lekcje z Szkole Podstawowej w Bychlewie. Na kwarantannie  uczniowie klas 7 a, 7b i 8 a. Z kolei w SP nr 15 w Pabianicach 7a i 4a nie może chodzić do szkoły z identycznego powodu: chory nauczyciel. Na kwarantannie są też dzieci klas młodszych, które korzystały z zajęć logopedycznych. Sanepid sporządził listę kontaktów i trzeba było podjąć taką decyzję. Dyrekcje obu placówek nie podjęły na razie decyzji o przejściu na zdalne nauczanie.

– Nie wpłynął do nas wniosek w tej sprawie – mówi Małgorzata Sumińska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Pabianicach,

Przypominamy, że od dziś w trybie zdalnym pracuje ZS nr 3. Zachorowała uczennica (CZYTAJ TUTAJ)

Dobra wiadomość jest taka, że przyjęcia wznowił już oddział wewnętrzny I w PCM. O ich wstrzymaniu napisaliśmy TUTAJ.

Do pracy przyszedł dziś prezydent Grzegorz Mackiewicz. O zachorowaniu jednego z wysokich urzędników napisaliśmy wczoraj. Część pracowników, która miała z nim kontakt, przebywa w domu.

Ratusz w celu zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa prosi o maksymalne ograniczenie wizyt w Urzędzie Miejskim. Wszystkie sprawy można załatwić telefonicznie, za pomocą maila lub platformy ePUAP. Wizyty będą odbywały się tylko po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. Kasy na parterze pracują normalnie. UM działa zgodnie z ustalonymi wcześniej procedurami, przy zachowaniu środków bezpieczeństwa.

Obecnie na terenie powiatu pabianickiego choruje ponad 80 osób. Liczba hospitalizowanych przekroczyła 20. Kwarantanna grubo ponad 300. Liczby zmieniają się niemal z godziny na godzinę.

Fot. SP Bychlew