FAKTY

Koronawirus: Znów zachorował przedstawiciel białego personelu

Aż połowa obecnie zainfekowanych to pracownicy służby zdrowia.

Wczoraj poinformowaliśmy o tym, że zachorował pracownik firmy kurierskiej z Konstantynowa Łódzkiego oraz starsza pani z Gminy Ksawerów (CZYTAJ TUTAJ).

Dziś covidowy spis należy uzupełnić o zakażenie stwierdzone u pracownika służby zdrowia, zatrudnionego w jednym ze szpitali na terenie województwa łódzkiego (biały personel jest testowany pod tym kątem i w ten sposób choroba została wykryta). Pabianiczanin czuje się dobrze, przebywa w domu.

Aktualnie choruje łącznie 5  pracowników  służby zdrowia (w tym 4 kobiety).

Po ponad miesięcznej przerwie 25 maja serię zachorowań otworzył starszy pan z Gminy Ksawerów; 27 maja odnotowaliśmy COVID-19 u pary z Gminy Lutomiersk (CZYTAJ TUTAJ); 30 maja – młoda pabianiczanka; 1 czerwca – pani po 60. z Gminy Ksawerów; 3 czerwca – kobieta po 40. z tej samej gminy (CZYTAJ TUTAJ), 4 czerwca – pabianiczanin w średnim wieku; 7 czerwca – wspomniany pracownik firmy kurierskiej i staruszka z Gminy Ksawerów (CZYTAJ TUTAJ); 8 czerwca – pracownik służby zdrowia.

Obecnie choruje 10 osób (5 kobiet i tyle samo mężczyzn; 2 w szpitalu, 1 przebywa już w łódzkim izolatorium; 7 w warunkach izolacji domowej). Łącznie od 14 marca na terenie powiatu pabianickiego odnotowano 22 zakażenia.

Kwarantannę odbywa obecnie 116 osób (z Gminie Dobroń – nikt).